בית  > ללמוד UX: איפה כדאי? > תואר מתקדם בחוויית משתמש בישראל

תואר מתקדם בחוויית משתמש בישראל

תואר מתקדם בחוויית משתמש / HCI אין עדיין בישראל, אבל יש כמה תוכניות שעוסקות בתחום בצורה חלקית.
  • תואר ראשון בתקשורת בהתמחות תקשורת אינטרקטיבית במרכז הבינתחומי, הרצליה. בהתמחות בתקשורת אינטראקטיבית יש דגש רב על קורסים וסמינרים בתחום אינטראקציית אדם מחשב. הנושאים הנלמדים כוללים שמישות, עיצוב חוויות משתמש בממשקים מסכיים ובממשקים לא מסכיים המשלבים אינטראקציה פיזית, עולמות האינטרנט והסלולר, אינטראקציה מבוססת הקשר, אינטראקציה לא מילולית, ממשקים פיזיים ועוד. הסטודנטים בהתמחות זאת רוכשים כלים תיאורטיים, מחקריים, ומעשיים לאפיון, הגדרה, ומחקר של חוויות משתמש מתקדמות. בשנה השלישית הסטודנטים יכולים להשתלב במעבדת החדשנות במדיה, בה מפתחים חוויות אינטראקטיביות מתקדמות בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות בעולם וגופים מן התעשייה.
  • תואר ראשון בטכנולוגיות מערכות למידה במכון הטכנולוגי חולון – תכנית הלימודים היא במסלול תלת שנתי ומעניקה לבוגריה תואר ראשון .B.A. במהלך התואר לומדים כיצד אנשים משתמשים במידע בעידן הדיגיטלי. כיצד לפתח, לעצב, ולהפיק חומרי הדרכה אינטראקטיביים. מכירים את טכנולוגיות הלמידה והמערכות הקיימות כיום ומפתחים יישומים חדשים לאינטרנט ולסלולר.
  • תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול בהתמחות גורמי אנוש באוניברסיטת בן גוריון, באר-שבע. מטרת התוכנית שהיא מחקרית ברובה היא להכשיר אנשי מקצוע וחוקרים למחקר, תכנון, בנייה והערכה של ממשקים למערכות טכנולוגיות מתקדמות. הסטודנטים מגיעים בעיקר עם רקע אקדמי בהנדסת תעשייה וניהול, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, הנדסת מחשבים והנדסת מכונות.
  • מאסטר בפסיכולוגיה תעשייתית עם התמחות בהנדסת גורמי אנוש בטכניון, חיפה.תוכנית זו, המוצעת במסגרת לימודי ההמשך במדעי ההתנהגות וניהול, מוגבלת לתלמידים עם תואר בפסיכולוגיה בלבד. ייחודה בכך שהיא מציעה שילוב של אספקטים בפסיכולוגיה תעשייתית וארגונית, יחד עם גורמי אנוש, חושפת את הסטודנטים לשתי הדיסציפלינות ומאפשרת להם להתמחות בהנדסת גורמי אנוש בעבודת התיזה שלהם. קיימת גם תוכנית דוקטורט.
  • מאסטר בפסיכולוגיה קוגניטיבית וגורמי אנוש באוניברסיטת חיפה.במסלול עם תיזה בלבד. כרגע אין תכנית מיוחדת ייעודית לנושאי ממשק אדם מחשב, אך נושא גורמי אנוש נלמד במסגרת התכנית לפסיכולוגיה קוגניטיבית. קיימת גם תוכנית דוקטורט.
  • תואר שני בעיצוב יזמות וחדשנות בביה,ס לעיצוב של המכללה למנהל.

קישורים בנושא, מהבלוג של אמיר דותן:

http://www.amirdotan.com/blog/?p=136

http://www.amirdotan.com/blog/?p=797

רשימת החוקרים בישראל

כאן תוכלו למצוא את רשימת החוקרים בישראל בתחומים הקשורים לחוויית משתמש – לשימושכם.

לעמוד ראשי לימודיםתגובות

11 תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח