בית  > מי אנחנו

מי אנחנו

ארגון חוויית משתמש ישראל, UXI, הוקם כדי לקדם את הידע בישראל בתחומים של חוויית משתמש (User Experience – UX), ממשק משתמש (User Interface – UI) ושמישות (Usability). את הקמת הארגון יזם ברק דנין, מנכ"ל Uniq UI, בנובמבר 2009, וביחד עם 9 חברי הצוות הוא מוביל את פעילות הארגון והאתר גם היום. ארגון חוויית משתמש ישראל הוא גוף עסקי המתנהל בשיתוף פעולה עם חברות וגופים שונים העוסקים בחוויית משתמש, בארץ ובעולם. אפשר לקרוא על תהליך הקמת האתר והארגון בכתבה של אורן.

מטרות הארגון

אלה המטרות שהארגון הציב לעצמו מיומו הראשון:

  • להגביר את המודעות בישראל לתחום של  חוויית משתמש ולמיומנות המקצועית הנדרשת מהעוסקים בתחום
  • לספק מידע מקצועי, איכותי, אמין – ובעברית
  • לשמש במה לעוסקים בחוויית משתמש
  • לסייע ביצירת דו-שיח בין אנשי המקצוע בארץ

פעילויות הארגון

UXI מקיים פעילות גם ברשת וגם במפגשים מחוץ לה. ברשת אנו מפעילים את אתר זה, עמוד בפייסבוק, קבוצת פייסבוק וגם טוויטר. בעולם האמיתי אנחנו מקיימים כנס שנתי ומפגשי ערב כל כמה חודשים. אפשר לקרוא על הפעילויות המתוכננות ולצפות הקלטות מאירועי העבר בעמוד האירועים.

להרשמה לניוזלטר שלנו

צוות UXI

רוצים לדבר איתנו? זה מכאן

ברק דנין

ברק דנין, מייסד ויו"ר – UXI
הבעלים והמנכ"ל של יוניק יו איי, מתמחים באפיון מערכות ואתרים, בדיקות שמישות ובהדרכה של חוויית משתמש (UX) וממשק משתמש (UI). ברק הקים את יוניק יו איי ב-2009, אחרי מעל 15 שנים בתחום. היום הוא אחד האנשים המזוהים ביותר עם עולם ה-UX בארץ.

יסמין גלקר וייסבורד

 

יסמין גלקר וייסבורד, מנהלת התוכן והאירועים ב-UXI
יסמין התחילה את דרכה כגיקית של הסטוריה, הפכה להיות גיקית של גוגל ובמהרה התחילה את חייה כגיקית חוויית משתמש נלהבת. היא הצטרפה ליוניק יו איי  כמאפיינת UX אחרי שנתיים בחברת פרסום, בה ניהלה צוות קידום אתרים. יסמין כותבת על קופי בממשק בקופיקאטס ומדברת על זה עם כל מי שמוכן לשמוע.
טל משעלי

 

טל משעלי, עורך תוכן ב-UXI
לפעמים כשמדברים על משהו, טל לוקח עט וכותב על פתק את האסוציאציות שקפצו לו לראש. ככה זה כשאתה תמיד מחפש רעיון לכתוב עליו או דימוי להשתמש בו. טל כותב מאז שהוא זוכר את עצמו – ומאפיין מאז שהוא הבין ש-UX זה חיבור מושלם בין מה שהכי מעניין אותו (איך אנשים חושבים) לבין מה שהוא הכי אוהב ("כל דבר שקשור ביצירתיות). הוא כותב ועורך בבלוג של יוניק יו איי ובאתר חוויית משתמש ישראל (UXI).

הצוות המוביל

הצוות המוביל של UXI מורכב מאנשים מובילים בתחום ה-UX בישראל. הוא שותף לקבלת ההחלטות המרכזיות של UXI לאורך השנה ושיא פעילותו היא לקראת הכנסים הגדולים שלנו, UXI Studio בחורף ו-UXI Live בקיץ.

אורן שמיר
אורן שמיר
מאפיין חוויית משתמש ביוניק יו איי. כותב בקפה דה מרקר על שימושיות, אינטרנט וכל השאר. מתעורר בבוקר לקול ציוץ התאומות ומעיר את הגדול לבית הספר. רוכב לעבודה על אופניים מתקפלים.
ויטלי מיז'יריצקי
ויטלי מיז'יריצקי
עוסק בממשקולוגיה מזה שש שנים, ומקטר על ממשקים בבלוג UXtasy – לרוב במקום לעבוד על התיזה. לראשונה התחיל להתעניין בשימושיות כשגילה את שם המשפחה שלו. כיום מוביל את תחום ה-UX בחברת Panaya, והיה חי באינטרנט אם האישה לא הייתה מכריחה אותו לחזור הביתה.
טל פלורנטין
טל פלורנטין
מחבר הספר "חוויית המשתמש – כשמשתמשים פוגשים מוצרים". מרצה ויועץ חוויית משתמש, בעלים של חברת UX Vision.
יניב שריג

 

יניב שריג, ראש צוות חוויית משתמש ב-Uniq UI
איש חוויית משתמש. עוסק בקשר בין אנשים, חפצים וטכנולוגיה. יניב מאמין גדול בעיצוב ממוקד משתמש וביכולת שלו, כדיסציפלינה, להביא ערך מוסף משמעותי למגוון רחב של מוצרים ושירותים. בתפקידו ביוניק יו איי, עוזר יניב ללקוחות לזהות הזדמנויות עסקיות הנובעות מצרכי האנשים המשתמשים במוצר. כותב את הבלוג 35east ומצייץ לפעמים כאן.
ישי כהן
ישי כהן
מאפיין חוויית משתמש. נולד כאיש חווית משתמש לפני כחמש שנים אחרי לימודים לתואר ראשון ושני של Interaction design בהולנד. עובד וחושב על הרשת ועל העולם הנייד, מת על חידושים ועל ההזדמנות לחשוב למה הם יתפתחו. בין לבין בונה רהיטים, מתאמן באייקידו ומנסה להיות אבא לשני בנים.
ניצן אביטוב
מנכ"ל חברת UXpert. התאהב בתחום הרבה לפני עידן האינטרנט והמובייל (ניסוח עדין ל-"ותיק"). בעל תואר ראשון בכלכלה ובניהול ונסיון עשיר במגוון תפקידים: תוכניתן, מעצב/אנימטור, ראש תחום, סמנכ"ל חוויית משתמש וניהול מוצר. אב גאה לשלושה ילדים מקסימים. שחקן כדורסל לשעבר. מנסה לרוץ ולקפוץ מדי פעם גם בימים אלה.
Naama-thumb
נעמה שפירא
פסיכולוגית מומחית לאינטרנט (M.A.), אשר מבלה חלק לא קטן מזמנה בלהסביר מה זה אומר. עוסקת ב-UX מאז 2004, בעיקר בארגונים גדולים ועמוסי טכנולוגיה, וכיום מאפיינת חווית משתמש בחברת PTC. בעלת רקע נרחב בשילוב טכנולוגיות לאוכלוסיות מיוחדות (לקויי למידה, הגיל השלישי). אוהבת מאוד לשפץ וגם לצלם.
עדוא שביט
סמנכ"ל UX ומנהל הסטודיו ביוניק יו איי, יועץ חוויית משתמש, מאפיין ממשקים, מורה לאיפיון ועיצוב. מלמד תוכנות, אתרים ואפליקציות כיצד להתנהג. אב לשתי בנות נפלאות. בשארית הזמן רוכב בהרים ומנגן על קלידים ומחשבים.
עמי רוטר
מנהל עיצוב חוויית משתמש בחברת MediaMind (לשעבר Eyeblaster). לאחר שלמד עיצוב אינטראקטיבי ועבד כמעצב מולטימדיה גילה עמי את תחום חווית המשתמש כשהצטרף כחבר לארגון UPA ישראל.
האפליקציה הראשונה שעיצב זכתה להכרה בינלאומית בשנת 2008. עמי מצייץ לעיתים כאן.
רוית בר-נור
מנכ"ל Ravit Bar Nur UCD ומנטורית באקסלרטור של Google.

תודה גדולה לצוות ההקמה של האתר

צוות ההקמה של UXI עבד במשך כמה חודשים בשעות הפנאי, החל מנובמבר 2009 ועד מרץ 2010, כדי לאפיין את האתר ואת הארגון. אפשר לקרוא על התהליך כאן.

חלק מחברי צוות ההקמה עדיין בצוות המוביל של הארגון (אורן שמיר, ברק דנין, ויטלי מיז'יריצקי, טל פלורנטין וישי כהן) וחלקם המשיכו בדרכים אחרות:

אמיר דותן

אמיר דותן, מעצב חוויית משתמש
חי בלונדון מאז שנת 2001 . עובד כארכיטקט חווית משתמש בחברת הייעוץ Lab49 המפתחת יישומים למגזר הפיננסי. כותב את הבלוג "עיצוב שמיש" מאז שנת 2005 ומעדכן רשימת קישורים מומלצים בטוויטר.

ורד אדר

ורד אדר
אחראית תחום חווית משתמש באפליקציות E-commerce בחברת XMPie (Xerox).
עובדת כשבע שנים בתחום חווית המשתמש בחברות תוכנה, ונהנית מכל רגע.

ליאור יאיר

ליאור יאיר
הנציג הרשמי של IXDA בישראל וחבר בקבוצת מקימי אתר חוויית משתמש ישראל – UXI.
חי באינטרנט. כותב על תחום חווית המשתמש במספר בלוגים, אתרים ועיתונים ומרצה בכנסים וסמינרים בתחום.

מיכל ליפשיץ

מיכל ליפשיץ
מעצבת גרפית עצמאית. מתעסקת במיתוג, אינטרנט וחומרים שיווקיים. מאמינה בעיצוב חכם ומחפשת תמיד להבין איך זה עובד, ומה יש אחרי הסיבוב (אחד סוכר).

רן לירון

רן לירון

לרן יש מעל 15 שנות ניסיון בעיצוב ואפיון ממשק. רן מרצה ומפתח תוכניות הדרכה בנושא אפיון ממשק והחיבור בין טכנולוגיה וצרכים עסקיים. ניתן לקרוא מאמרים של רן באתר UXI ובבלוג המקצועי שלו – ux (re)view, שם הוא עוסק בשחיטת פרות ממשק קדושות.

אנו מודים לכל חברי צוות ההקמה על תרומתם החשובה להקמת האתר והארגון.

תודה גם ל…

יונתן טורקין
תודה ליונתן טורקין על עיצוב הלוגו היפהפה של האתר.