בית  > כתבות

כתבות

מחודש יולי 2012   נקה סינון

מאפיין-עיצוב רספונסיבי כבר עשית?

יעל קריידרמן, 31/7/2012. אין תגובות.

בפוסט קודם על עיצוב אתר מחדש (חושבים לעצב מחדש את האתר? קראו את זה קודם) הזכרתי את האתר ThinkTraffic  שממש לאחרונה עשה מהלך של שינוי משמעותי בעיצוב האתר. כאשר פניתי לעורך האתר כדי לברר מה היו המטרות העיקריות במהלך הזה, הדבר הראשון שהוא ענה היה "רצינו שהאתר יהיה רספונסיבי".

לכתבה »

איך צבעים באתר משפיעים על רגשות הגולש ועוד קישורים.

עידו לב-רן, 29/7/2012. אין תגובות.

חיפוש ב-Google באמצעות כתיבה, Augmented reality בעדשות מגע ובהרצאה מ-TED, אבי טיפוס של מוצרי Apple, דיאגרמות של תהליכי UX, המלצה לסימןו שדות רשות בטפסים, הנחיות לאתרים שעוסקים בלמידה והשפעת צבע האתר על רגשות.

לכתבה »

יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

קרן כהן מוספי, 24/7/2012. אין תגובות.

ראשית אפתח בווידוי – אני מאלה שעדיין מאמינים בתעשיית הקולנוע. אוהבת לבקר בבתי קולנוע, ועדיין לא השתכנעתי שאפשר להעתיק או לייצר חוויה דומה עם מערכת קולנוע ביתית מכל סוג שלא תהיה. אולי בהמשך, עם הכניסה של הטלוויזות התלת מימדיות, והטכנולוגיות של הטלוויזיות החכמות אני אשקול שוב. בינתיים אני הולכת באדיקות לסרטים, ואוהבת את החוויה. עוד פרט חשוב לגבי ההרגלים שלי – אני תמיד, אבל תמיד מזמינה כרטיסים דרך האתר. יש לזה כמה סיבות – הימנעות מהמתנה בתורים, ההרגל שלי לבחור מקומות "שווים" באולם, והטבות הניתנות דרך כרטיס האשראי שבו אני משתמשת.

לכתבה »

גוגל מפשלת בחוויית המשתמש ועוד קישורים

עידו לב-רן, 22/7/2012. אין תגובות.

אופיס 2013 בדרך עם כמה פיצ'רים מעניינים, סימולטור נהיגה עם מסך ענק, אנציקלופדיה מקצועית בנושאי אינטראקציית אדם-מחשב, גוגל מפשלת בחוויית משתמש ובדיקות משתמשים על-פי נילסן.

לכתבה »

אינפוגרפיקה ברשת – כמה באמת שווה תמונה?

יעל קריידרמן, 17/7/2012. אין תגובות.

בפעם הראשונה שניגשתי לעצב אינפוגרפיקה, המשימה נראתה די קלה – בסך הכל לקחת את הנתונים ולהציג אותם בגרפים יפים, להוסיף קצת איורים וזהו. אז זהו, שלא. לאחר כמה שעות של עבודה שאחריהן כל מה שהיה לי הם כמה גרפים צבעוניים מפוזרים על משטח עבודה, הבנתי שהמשימה הזו כנראה יותר מורכבת ממה שהיה נדמה לי.

לכתבה »

תשע תפיסות שגויות בנוגע לסטטיסטיקה ושמישות

Jeff Sauro, 11/7/2012. אין תגובות.

פורסם במקור ב MesuringUsability . תורגם על-ידי אנה בולייבסקי

קיימות סיבות רבות לכך שמומחי שמישות ממעטים להשתמש בסטטיסטיקה, וכבר יצא לי לשמוע את רובן. חלק גדול מן הסיבות הללו מבוססות על תפיסות שגויות הנוגעות לדרכים בהן ניתן ולא ניתן להשתמש בסטטיסטיקה, וליתרון שהשימוש בסטטיסטיקה מספק בהקטנת אי הוודאות והבהרת ההמלצות שלנו כמומחי חוויית משתמש. אציג תשע מתוך התפיסות השגויות המוכרות ביותר.

לכתבה »

מצגות והרצאות - כנס UXI Live 2012

צוות UXI, 3/7/2012. אין תגובות.

לכל מי שפספס את הכנס (ולכל מי שהיה ורצה לראות שוב), העלינו את כל המצגות מיום ההרצאות ו-3 הקלטות של הרצאות מהכנס. מוזמנים להסתכל כאן.

לכתבה »

סקר השכר לשנת 2012: תוצאות

צוות UXI, 3/7/2012. אין תגובות.

זו השנה השלישית שאנחנו מפרסמים את תוצאות סקר השכר שלנו.
הסקר השנה בא לבחון יותר מאשר רק את השכר. רצינו להגדיר את מהות המאפיין הישראלי, לא רק כי לא תמיד אנשים יודעים מה הוא עושה, אלא גם כי יש לו שם שונה בכל פעם שנתקלים בו. בסקר גילינו כ-70 שמות יחודיים לתפקיד המאפיין!

לכתבה »