בית  > כתבות

כתבות

מחודש ינואר 2012   נקה סינון

לכו חפשו אותי

Gene Smith, 25/1/2012. אין תגובות.

פורסם במקור באוגוסט 2011 בבלוג של nForm. תורגם על ידי עפרה שני.

עיריית קאלגרי שבקנדה השיקה לאחרונה אתר אינטרנט חדש תחת המיתוג: "האתר הראשון בקנדה המבוסס על חיפוש". מרבית אנשי חוויית משתמש ראו כבר את האתר Utah.gov, אתר הבית של מדינת יוטה בארצות הברית, המתבסס גם הוא על חיפוש כפונקציה מרכזית. הטרנד הזה, המבוסס על מנוע חיפוש מרכזי, מבורך ביותר. בעבר, אזור החיפוש באתרי חברות רבות  היה כמו שיטוט במרתף לח וטחוב בו ניתן למצוא קבצים עבשים שאנשים חשבו שנזרקו כבר לפח בעדכון האחרון של עיצוב האתר. אבל הרעיון של שימוש במנוע חיפוש כפונקציה דומיננטית, כפי שעושה עיריית קאלגרי באתר הבית החדש שלה, נושא איתו מספר בעיות, הנה שלוש המרכזיות:

לכתבה »

גלריות השראה בעיצוב ואפיון ל Mobile

נטלי ורטר, 22/1/2012. אין תגובות.

פורסם במקור בבלוג של netcraft

עולם ה-mobile הדינמי מוציא מוצרים ופתרונות חדשים בקצב מסחרר. שימוש בגלריות השראה הוא שיטה טובה ונפוצה להתעדכן במוצרים חדשים, לקבל רעיונות ולמצוא פתרונות לבעיות ממשקיות או עיצוביות. לעיתים נגיע לגלריה עם בעיה ספיציפית שאנו מחפשים לה פיתרון ולעיתים רק לשוטט ולהתעדכן. זוהי גם שיטה טובה למצוא דוגמאות בעת נימוק פתרון כלשהו ללקוח. אספתי 14 גלריות השראה מצויינות ל-mobile שתוכלו להשתמש בהם. תהנו!

לכתבה »

גרילה סטייל

עילי שריג, 16/1/2012. אין תגובות.

פורסם במקור על-ידי עילי שריג בבלוג שמונים:עשרים ב-13 בינואר 2012

תהליך UX בריא עומד על שלוש רגליים: מחקר, עיצוב ובדיקות שמישות. פחות רגליים מזה, הוא צולע, ואם יש יותר מדי רוח הוא גם עלול ליפול.

לכתבה »

מפגש ערב גיימיפיקיישן - המצגות המלאות

יניב שריג, 9/1/2012. אין תגובות.

מפגש UXI שנערך ב 27/12/2011 התרכז בגיימיפיקיישן ובצד האפל של חוויית משתמש. התחקנו אחר עקרונות מעולם המשחקים והיישום שלהם בעולם העסקי; התבוננו בבסיס הפסיכולוגי שמאחורי רעיון המִשֹחוּק; וראינו מה קורה כשמפעילים כלים פסיכולוגיים לניצול אינטרסים עסקיים על-פני טובת המשתמשים. ריכזנו בפוסט אחד את כל המצגות מהערב. תיהנו!

לכתבה »

אופס... שגיאה

יעל קריידרמן, 4/1/2012. אין תגובות.

יכול להיות שהדף שחיפשתם הועבר לשרת אחר, נמחק או לא היה קיים בכלל. כל פעם שאתם לוחצים על קישור שבור או טועים בהקלדת כתובת הדף שקיוויתם למצוא, תקבלו הודעת שגיאה מהשרת. כן, כן – 404 או "הדף לא נמצא". הבעיה היא שדפי השגיאה האלה לא ממש שימושיים. הרי רצינו למצוא מידע ולא תירוצים למה המידע לא זמין. וכמו בשיר הילדים המוכר – זה לא כל כך נעים לראות דף 404.

לכתבה »