בית  > כתבות

כתבות

מחודש נובמבר 2011   נקה סינון

גופני רשת - סוף סוף גופנים מיוחדים לאינטרנט

יעל קריידרמן, 29/11/2011. אין תגובות.

אם אתם מעצבים לסביבת האינטרנט, סביר להניח שאתם לא יכולים להשתמש ברוב הפונטים המיוחדים שקניתם במיטב כספכם. למה? כי עד לא מזמן, הדפדפן היה קורא את הגדרות הטקסט מקובץ ה-CSS של האתר ושולף ממחשב המשתמש את הפונט הדרוש. אבל מה אם למשתמש לא היה את הפונט הזה במחשב? אז התחילו הבעיות. אם ב-CSS הוגדרו כמה משפחות פונטים, המערכת היתה משתמשת בפונט הבא שהוגדר. אך אם גם הוא לא נמצא או שלא הוגדרו משפחות נוספות, הדפדפן פשוט שלף את פונט ברירת המחדל שלו. לכן, אותו הדף עם אותו CSS יכול היה להיראות שונה לגמרי במערכות הפעלה שונות ובדפדפנים שונים. התוצאה? כל העיצוב שעבדנו עליו עלול היה להתפקשש ולהרוס את האתר.

לכתבה »

קישורי השבוע 27/11/2011

יניב שריג, 27/11/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: המדריך השלם לעיצוב טפסים באינטרנט, גיימיפיקציה המביאה לתוצאות הפוכות מהמתוכנן, שימוש באייקונים כפונטים, פעולות בלתי הפיכות וחוק פיטס, ויזואליזציה של השימוש בתפריט פיירפוקס ועקרונות לעיצוב אפליקציות מובייל ל iOS.

לכתבה »

תהליכי ביטול מנוי באתרי SaaS

פנינה לורמן, 24/11/2011. אין תגובות.

בשנים האחרונות הפך מודל התוכנה כשירות (SaaS) לפורמט מקובל דרכו אנו צורכים תוכנה. ההטבות לצרכן הן רבות, החל מהיכולת לגשת לתוכנה מכל מקום ועד למודל תשלומים גמיש, המאפשר את ביטול המנוי בכל עת. בתחומי תוכנה רבים כגון מנויים למשחקים או הדרכות מקוונות הסיכוי כי משתמש אשר ביטל את המנוי שלו בזמן מסוים ירצה לחזור ולהשתמש שוב בשרות בזמן אחר הוא לא מבוטל, על-כן לאופן בו מוצג ומתוכנן תהליך ביטול המנוי יש תפקיד חשוב במכלול הגורמים אשר משפעים על תפיסת המוצר של הצרכן.

היכולת לבטל את המנוי בצורה פשוטה ומהירה תוך הקטנת החיכוך הכרוך בכך ואף הפיכת התהליך לחוויתי ומהנה מעלה את "נקודות הזכות" של מוצר ה Saas  ומגדילה בצורה משמעותית את הסיכוי ללקוחות חוזרים וממליצים.

לכתבה »

חווית משתמש ביישומי ממשל

מיכל הופמן, 21/11/2011. אין תגובות.

מים. טונות של מים זרמו מהצינור בשדרה אל כיוון הכביש. אוגוסט. חם. הכנרת במצב קטסטרופה. ענת, בת 38 עם שני ילדים, נושאת את דגל איכות הסביבה וחיה במרכז הסואן של תל אביב, חייגה 106, המתינה לנציג השירות, תיארה את המפגע, מסרה את שם הרחוב ואת מספר הטלפון שלה.

בינתיים, גיא, 5, מתחנן לחוג ג'ודו, ותמר, שרק נולדה, חייבת חיסון, אבל איפה בשכונה יש חוג ג'ודו לבני חמש? והיכן הסניף הקרוב של טיפת חלב? ענת מתקשרת וממתינה שוב על הקו, מקבלת את פרטי הסניף הראשי של טיפת חלב ואת מספרי הטלפון של שלושה מתנ"סים. אחר-כך נכנסת לאינטרנט, פותחת מפה, בודקת מה קרוב לביתה ומתקשרת לתאם.

כל ההתרחשות הזאת היתה יכולה להיות אחרת. איך? באמצעות יישום של  e-Government בסמארטפון.

לכתבה »

יומנו של מאפיין

ג'ני שחר, 17/11/2011. אין תגובות.

בוקר יום חמישי. שלג יורד בחוץ ואני עמלה במשרד על אפיון עוד אפליקציה שבודאי לא תועיל לאף אחד אבל אולי תעלה חיוך אצל משתמש או שניים. לפתע הדלת נפתחה לרווחה, קור עז חודר לחדר והוא עומד שם ואומר: "יש לי רעיון ואני רוצה אפליקציה. מה עושים עכשיו?" טוב, זה לא היה בדיוק ככה – אבל תזרמו איתי…

לכתבה »

קידום אתרים וחוויית משתמש – חברים או אויבים?

שחר שמיר, 10/11/2011. אין תגובות.

המטרה של כל בעל אתר, היא למשוך כמה שיותר גולשים, ולהמיר אותם ממשתמשים ללקוחות המבצעים קניה באתר. בכדי להגיע למצב בו גולשים ימצאו את אתר העסק, נדרש קידום של האתר במנועי חיפוש. עבודת הקידום משפיעה, בין השאר, על תוכן האתר ועל האופן בו הוא נראה, וזה בתורו משפיע על חוויית המשתמש.

לכתבה »

מנוע החיפוש הסמנטי של גוגל דוחף את חווית המשתמש קדימה

אסף טרפיקנט, 7/11/2011. אין תגובות.

מהיום הראשון בו מנוע החיפוש של גוגל עלה לאוויר, החבר'ה המוכשרים שם עסוקים ללא הרף בשיפורים שכולם סובבים סביב עקרון אחד: תוצאות חיפוש טובות ומותאמות מובילות לשביעות רצון גבוהה מצד המשתמשים. שביעות רצון אומרת שהמשתמשים חוזרים. המשתמשים שחוזרים מביאים בעקבותיהם את הכסף הגדול של הפרסום. ברגע שעקרון זה יסדק או יפגע, הגולשים ינטשו ואיתם הכסף.

לכתבה »

כנס UXI Live 2011: הקלטת כל ההרצאות (כמעט)

ברק דנין, 6/11/2011. אין תגובות.

כנס UXI Live 2011 היה האירוע הגדול ביותר בתחום חוויית המשתמש בישראל עד כה: מעל 700 איש התכנסו ליומיים של סדנאות והרצאות עם מרצים מהארץ ומחו"ל.

אחת הסיבות העיקריות להקמה של UXI היתה הפצה של הידע מתחום חוויית המשתמש בישראל. זו גם הסיבה שהשנה אנחנו מפרסמים את כל ההרצאות שהקלטנו.

את המצגות מהכנס (גם של חלק מהסדנאות שהתקיימו ביום הראשון) תוכלו למצוא כאן.

לכתבה »

קישורי השבוע 06/11/2011

יניב שריג, 6/11/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: סט ווקטורי של מחוות לעיצוב ממשקי מגע, 70 שנה של עיצוב לוח מכוונים במכוניות שברולט, עבודה מהירה עם סימנים מיוחדים, כלי-עזר להגדרת מטרות בתהליך עיצוב מחדש של אתר אינטרנט, איך לעצב קריאה לפעולה ו-40 דוגמאות מעוררות השראה לסקיצות של ממשקים. שבוע טוב!

לכתבה »