בית  > כתבות

כתבות

מחודש אוקטובר 2011   נקה סינון

קישורי השבוע 30/10/2011

יניב שריג, 30/10/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: מאמר בשלושה חלקים על שימוש בסטוריבורד בעיצוב חוויית משתמש, כמה עצות מועילות לשימוש בפונטים בעיצוב ממשקי מחשב, 14 עקרונות לעיצוב טאבים לניווט באתרי אינטרנט, מצגת מרתקת על עיצוב ואתיקה מקצועית, אל תשקיעו הרבה זמן בוויכוחים על עיצוב תפריטים-משתמשים לא מסתכלים עליהם ממילא. הגיע זמנן של אפליקציות מובייל לעבור מן העולם. רגע, הן רק הגיעו, לא?

לכתבה »

חוויית משתמש באתרי עמוד אחד

עירית קיי ויניב שריג, 27/10/2011. אין תגובות.

אי אפשר לגלוש באינטרנט בזמן האחרון מבלי להיתקל בצורה כזאת או אחרת בטרנד הלוהט של אתרי עמוד אחד. אתרי עמוד אחד מדגימים חשיבה יצירתית ומעוררת השראה של מעצבים המוצאים שיטות שונות להכיל את כל מה שיש להם לומר בתוך מסגרת של עמוד אחד.

לכתבה »

פרטים קטנים שעושים הבדל גדול

יניב שריג, 24/10/2011. אין תגובות.

עיצוב חוויית משתמש לפי הסטנדרטים המקובלים הוא משימה לא פשוטה כלל. לכן, כשאנחנו מגלים השקעה גדולה בפרט קטן, מחשבה יוצאת דופן או אלמנט שנמצא שם רק בשביל לגרום לנו לחייך, כדאי שנעצור ונעריך את היופי שבאותו פרט. אם נשכיל ללמוד מזה לטובת העבודה שלנו, הרווחנו. לקט הפריטים הבא הוא עיצוב ממוקד משתמש במיטבו.

לכתבה »

קישורי השבוע 23/10/2011

יניב שריג, 23/10/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: סקירה רחבה של כלי עזר לביצוע בדיקות שמישות, הכלי של גוגל לשיפור מהירות האתר, אתרי אינטרנט שמנסים להיות סחבקים, דוגמאות מעמודי נחיתה שעוצבו להמרה, עיצוב מגיב מוביל לאתרי אינטרנט משעממים, והמחשה מצולמת של תהליך צ'ק-אאוט טיפוסי באתרי אינטרנט. שבוע טוב.

לכתבה »

קישורי השבוע 17/10/2011

יניב שריג, 17/10/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: דיון פורה בין שני ענקים מעולם עיצוב הממשקים אודות השימוש בתפריטי ענק, העדכון האחרון של אפל מציע כמה ריגושים חדשים בתחום חוויית המשתמש, סקירה על סוגי גריד שונים באתרי אינטרנט, עשר ערכות להורדה עבור עיצוב ממשקים לאייפד, צבעים ושילובי צבעים- מושגים שכל מעצב חייב להכיר והרצאת וידאו עם הדגמות על הפעלת ממשקים בעזרת הגוף. חג שמח לכולם.

לכתבה »

מפגש 25/10/2011: מחקר משתמשים - סיפורי הצלחה

יניב שריג, 16/10/2011. אין תגובות.

תהליכי מחקר משתמשים הולכים ותופסים את מקומם כשלב הכרחי בעבודה על פרויקט אפיון. ההיכרות האישית עם המשתמשים מאפשרת למעצב חוויית המשתמש להבין לעומק את הצרכים שלהם ומתוך כך – ליצור עבורם מוצר הרבה יותר טוב. כאשר מחקר כזה נעשה בצורה נכונה הוא יכול להביא לשיפור משמעותי בחוויית המשתמש ובתוצאות העסקיות.

במפגש הקרוב תוכלו להכיר מקרוב כמה פרויקטי מחקר מעניינים (case studies) דרך הסיפורים של החוקרים עצמם ולקבל רעיונות למחקרים שאתם צריכים לבצע בארגון שלכם. תוכלו גם ללמוד מזווית חדשה על תהליך בניית פרסונה – דרך עיניה של תסריטאית ומרצה מנוסה לקולנוע.

המפגש יתקיים ב-25/10/2011 ב-ZOA, בית ציוני אמריקה, אבן גבירול 26, תל-אביב. התכנסות משעה 18:00, הרצאות משעה 18:30.

לפרטים נוספים

המפגש בחסות:

 

לכתבה »

איך למנוע נטישת משתמשי מובייל באתרי מסחר אלקטרוני

Linda Bustos, 10/10/2011. אין תגובות.

פורסם במקור על-ידי Linda Bustos ב getelastic.com

משתמשי מובייל חווים תהליכי רכישה באתרי מסחר אלקטרוני באופן שונה ממשתמשים אחרים. קונטקסט השימוש, גודל המסך הקטן וקשיי הקלדה הם רק חלק מהגורמים אשר הופכים את התהליך למאיים עבור בעלי הסמארטפונים. מהם האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב תהליך הצ'ק-אאוט? מהם הגורמים אשר עושים את ההבדל בין נטישת המשתמש לבין ביצוע רכישה?

לכתבה »

קישורי השבוע 09/10/11

יניב שריג, 9/10/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: 8 דרכים לשפר טיפוגרפיה באתר, מה לכתוב על כפתור Back באייפון, החזר השקעה במדיה חברתית, הגורם המשפיע יותר מכל על המרות בטפסים במובייל, יצירת דוגמאות גרפיות ב CSS וכלי חדש של אדובי ליצירת פרוטוטייפים על-גבי טאבלטים. שבוע טוב לכולם.

לכתבה »

האם משתמשים משנים את הגדרות ברירת המחדל?

Jared Spool, 6/10/2011. אין תגובות.

פורסם במקור ב- UIE על-ידי Jared Spool, ספטמבר 2011.

לפני מספר שנים, כשרק התחלנו לעבוד על מערכות מחשב, עלתה השאלה: כיצד אנשים משתמשים באפשרות הניתנת להם, להתאים את הגדרות התוכנה לצרכיהם האישיים? אני מדבר על כל אותן הגדרות בחירה, שמירה ותצוגה הנמצאות בדרך כלל תחת קטגוריה: "אפשרויות".

לכתבה »

תשלומים בעזרת סמארטפונים

Shanshan Ma, 3/10/2011. אין תגובות.

פורסם במקור בשם "Proceed to Checkout: Payments on the Mobile Web" על-ידי Shanshan Ma ב UXMATTERS, ספטמבר 2011

חברת המחקר ABI העריכה שתשלומים דרך טלפונים סלולריים יצמחו ל- 119מליארד דולר בשנת 2015. יחד עם הגידול במספר העסקאות המתבצעות דרך סמארטפונים, בנקים, חברות כרטיסי האשראי, חברות סלולר וחברות מוצרי תוכנה מחפשות אחר פתרונות תשלום טובים לקניות במרחב הוירטואלי. כיום, אין הבדל מהותי בין ביצוע תשלומים דרך המחשב בבית ודרך הטלפון הנייד, בין אם אנו עושים שימוש בשירותי חברות האשראי או בשירותי תשלום של צד שלישי כגון Google checkout או PayPal.

לכתבה »

קול קורא להרצאות: מפגש ערב בנושא תהליכי מחקר משתמשים

יניב שריג, 2/10/2011. אין תגובות.

כיצד משלבים תהליכי מחקר משתמשים בעבודה? איך נראים תוצרים של תהליך כזה? איך מציגים את התהליך ללקוח? כיצד ממשיכים את פיתוח המוצר על בסיס המחקר? זהו קול קורא לכל מי שרוצה לקחת חלק כמרצה במפגש ערב בנושא זה שיתקיים ב 25/10.

לכתבה »

קישורי השבוע 02/10/11

יניב שריג, 2/10/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: הקינדלים החדשים של אמזון מנערים קצת את עולם הטאבלטים, מחשבות על עיצוב תהליך רישום לשירות חינמי באתרים, הדגמה של העומס הויזואלי הקיים סביבנו, 22 כלים לבדיקת שמישות באתרי אינטרנט, לוח שעם וירטואלי וספר בעברית על חוויית משתמש. שנה טובה לכולם!

לכתבה »