בית  > כתבות

כתבות

מחודש אוגוסט 2011   נקה סינון

לשבור את החוקים: מקרה מבחן בעיצוב חוויית משתמש

לורה קליין, smashing magazine, 29/8/2011. אין תגובות.

פורסם במקור ב smashing magazine על-ידי לורה קליין (Laura Klein)

אני קוראת המון מאמרים על דרכים לשיפור טפסי הרשמה באתרי אינטרנט. רובם נותנים עצות מצוינות כמו הקטנת מספר צעדי הרישום, בקשת מידע מועט מהמשתמש בשלבי הרישום הראשונים ומתן מידע על סטטוס הרישום בכל רגע בתהליך.

אם אתם מעצבים טפסי רישום, מעקב אחרי חוקים אלו יכול לחסוך לכם זמן רב. לעומת זאת, סביר להניח שתוכלו לעשות עבודה הרבה יותר טובה בבחינה ממוקדת של הבעיה העומדת בפניכם. עקרונות עיצוב אינם מתאימים לכל המקרים, לעתים ניתן לשפר תהליך מסוים על-ידי שבירה של חלק מהחוקים המקובלים. הטריק הוא לדעת אילו חוקים לשבור עבור פרויקט נתון.

לכתבה »

קישורי השבוע 28/08/11

יניב שריג, 28/8/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: איך לעצב חוויית משתמש לאתרי קניות במובייל, אפיון ותכנון עבור שימוש במקלדות שונות בסמארטפונים, עקרונות עיצוב אימייל למכשירי מגע, אתר המרכז דפוסי עיצוב למובייל ווידאו קצר על 29 דרכים להישאר יצירתי. שבוע טוב לכולם.

לכתבה »

פרסום באתרי אינטרנט – סיפור אהבה

אוהד יצחקיאן, 25/8/2011. אין תגובות.

פרסומות – אי אפשר איתן ואי אפשר בלעדיהן. פרסומות הן מקור החמצן של מיזמים אינטרנטיים רבים ועבור אנשי חוויית משתמש הן בחזקת רע הכרחי. הן מוסיפות לממשק רעש וקריאות לפעולה המנסות להוציא את הגולש מהאתר. אז איך יכולים אנשי חוויית משתמש למזער את הפגיעה של הפרסומות בחוויית המשתמש ואף לתרום לרווחיות המיזם?

לכתבה »

נסיעת מבחן: בדיקת שמישות ב-iPad

עילי שריג, 22/8/2011. אין תגובות.

פורסם במקור בבלוג שמונים:עשרים ב-24 ביולי 2010

לאחרונה הובלתי תהליך של בדיקת usability על אפליקציית-iPad שהיה לי את הכבוד לעצב. היות שקהל היעד של המוצר הוא אמריקאי, השתמשנו בשירותיה של חברת בדיקות חיצונית בארה״ב. תכנית הבדיקות ודרישות הגיוס נכתבו כאן בארץ ונשלחו לביצוע בחברה. התהליך היה מרתק וסיפק תובנות חשובות על הבעיות של המוצר, חלקן צפויות וחלקן מפתיעות.

לכתבה »

קישורי השבוע 21/08/11

יניב שריג, 21/8/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: טרנד הממשקים הרזים ממשיך לשטוף אותנו – האם זה טוב? וידאו קצר המציע 7 עקרונות לשיפור חוויית המשתמש באתרי אינטרנט, גישות שונות לפרסום מתוך אפליקציות מובייל, גישות שונות להצגת קטעי וידאו כמקדמי מכירות של מוצרים באתרי e-commerce ואסטרטגיות לתמחור אפליקציות מובייל.

לכתבה »

10 מיתוסים אודות מבחני שמישות

Jacob Creech, 15/8/2011. אין תגובות.

פורסם במקור על-ידי Jacob Creech ביולי 2011; תרגום: יניב שריג

האינטרנט הוא מקום נפלא, מלא בתוכן מדהים ועשיר, במגוון נושאים אינסופי. למרות זאת, לעתים אנו חשים תסכול נוכח כמויות המידע הגדולות שלפנינו. הבעיה היא לא עודף התוכן במרחבים הוירטואליים, אלא העובדה שרוב אתרי האינטרנט סובלים מבעיות שמישות כאלה ואחרות, דבר ההופך את חווית השימוש בהם לקשה עד בלתי נסבלת. לצערנו, יש כמה מיתוסים הנוגעים לשמישות. אחד מהם אומר שבכדי לשפר שמישות של אתר יש צורך בתהליך ארוך, יקר שאינו מבטיח תוצאות. הכתבה הבאה מתארת 10 מיתוסים כאלה ומנסה להפריך אותם אחד אחד.

לכתבה »

קישורי השבוע 14/08/11

יניב שריג, 14/8/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: עקרונות מפתח להצגת העבודה שלכם כאנשי UX, עשרה חוקים לטיפוגרפיה טובה יותר ברשת (בעברית), מסע אל העבר עם עיצוב ממשקים מתקופת הדוס ועד ימינו, מבוא ל wireframes, ומסגרת עבודה של CSS לבניית אתרים בגדלים משתנים.

לכתבה »

ממצאים ממבדקי שמישות שכדאי להכיר

Dmitry Fadeyev, 11/8/2011. אין תגובות.

פורסם במקור ב smashingmagazine.com על-ידי Dmitry Fadeyev בספטמבר 2009. תרגום: יניב שריג

כאנשי חוויית משתמש בוודאי תסכימו כי שמישות היא פן קריטי בעיצוב אתרים. בין אם אתם עובדים על אתר פורטפוליו, חנות וירטואלית או אפליקציית ווב, עיצוב האתר בצורה נעימה ומהנה מהווה חלק מרכזי בהצלחת האתר. מחקרים רבים נעשו במהלך השנים האחרונות על אספקטים שונים של עיצוב ממשקים באינטרנט. התוצאות של מחקרים אלו עוזרות לנו לשפר את האופן בו אנו מאפיינים ומעצבים אתרים. בכתבה זו נציג כמה ממצאים והנחיות עבודה לשיפור חוויית המשתמש באתרי אינטרנט.

לכתבה »

ההבדל בין Personalization ל-Customization

אמיר דותן, 9/8/2011. אין תגובות.

פורסם במקור בבלוג עיצוב שמיש באוגוסט 2009.

התשובה המהירה והפשוטה:  Personalization היא התאמה למשתמש לעומת Customization שהיא התאמה על ידי המשתמש. ההבדל מאוד משמעותי וקריטי לממשקים ואפשר לסכם אותו במילה אחת – שליטה. שליטה יוצרת תחושת בטחון ותחושת בטחון יוצרת תחושת שימוש חיובית. כאשר השליטה עוברת מהידיים שלנו לידיים של המחשב שמבצע החלטות בכדי לחסוך מאיתנו את המאמץ או הזמן, קיים סיכון שנרגיש אי וודאות וחוסר נחת, בייחוד כשלא ברור לנו מה ההגיון מאחורי הפעולות שלו וכיצד אנו יכולים להשפיע עליהן. התאמת הממשק למשתמש נשמעת הרבה פעמים טוב רק על הנייר כאשר בפועל התוצאה יכולה להיות אסון שמישות.

לכתבה »

קישורי השבוע 07/08/11

יניב שריג, 7/8/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: איך לשפר את חוויית המשתמש באתרי מסחר אלקטרוני, המקרים בהם הוספה של רעשים למערכת יוצרת חוויית משתמש טובה יותר, פרוטוטייפים מנייר- האם באמת צריך לדעת לצייר?, המקרה של האבטיח המרובע ומה אפשר ללמוד ממנו על חדשנות, "אנשים יודעים מה הם אוהבים" ועוד 9 מיתוסים על חוויית שימוש.

לכתבה »

"סליחה, איפה פה זה השירותים?"

יניב שריג, 4/8/2011. אין תגובות.

הדרך בה משתמשים מנווטים באתר אינטרנט דומה מאוד לדרך בה אנו, כבני-אדם, מוצאים את דרכנו בעולם סביבנו; זאת הסיבה שכפתור "חזור" בדפדפן הוא כה שימושי. כמשתמשים במרחבים הוירטואליים, כמו גם כעוברי אורח במרחבים ממשיים, לעתים אנו מכווני מטרה, ולעתים משוטטים להנאתנו. נפגשתי עם ססיליה ויטס וניב כשר, המייסדים של  כשר תקשורת חזותית, משרד עיצוב בינתחומי העוסק בהכוונה ושילוט למבנים ציבוריים, על-מנת ללמוד על דרך העבודה שלהם, ולעמוד על הדומה והשונה בין שני העולמות.

לכתבה »

חווית משתמש ועיצוב החדשות ב BBC World Service

תמי גור, 1/8/2011. אין תגובות.

פורסם במקור ב- JOHNNY HOLLAND MAGAZINE. תורגם מאנגלית על-ידי יניב שריג

יצירת עיצוב עבור זרם התכנים אשר עובר יום יום באתר חדשות הוא אתגר גדול.  ב- BBC World Service ישנו צוות עיצוב חוויית משתמש המפתח אתרי חדשות לאתרי אינטרנט ולטלפונים ניידים ב 27 שפות שונות. בכתבה זו, אשתף אתכם בחוויות הכרוכות בתהליך זה

לכתבה »