בית  > כתבות

כתבות

מחודש דצמבר 2010   נקה סינון

בדיקות שימושיות - זה קל. שווה בדיקה

עדי מזור קריו, 30/12/2010. אין תגובות.

פורסם לראשונה כאן.

תארו לכם שאתם מחליטים להזמין לארוחת גורמה יקרה כ-200 איש (נגיד שבא לכם כזה דבר…). אתם מתכננים מה תבשלו, מחפשים מתכונים באינטרנט והמלצות, בודקים בספרים שלכם, מתקשרים לאמא שלכם לשאול על מתכון. משקיעים שעות בתכנון לפרטי הפרטים – הספקים, הפרחים והזיקוקים. הכול מוכן ליום הגדול – מכינים את הארוחה הגדולה! הממממון זמן וכסף! כוללללם מגיעים! – בסוף היה פדיחה. על הפנים. לא היה הגיוני יותר לנסות את התפריט על המישפוחה לפני? ככה הייתם מגלים מבעוד מועד שלא כדאי לכם להיות מאסטר. ואפילו לא סתם שף.

לכתבה »

סיכום 2010 ב-UXI, וההפתעות שמצפות ב-2011

ברק דנין, 28/12/2010. אין תגובות.

2010 הייתה השנה שבה UXI נוסד. התחלנו בסוף 2009, עלינו לאויר במרץ 2010, ופתאום, בלי להרגיש נגמרה לה שנה. שנה די מדהימה, אני חייב להגיד 🙂

רציתי להגיד כמה מילים על מה שקרה בשנה האחרונה, ובעיקר על מה שאנחנו מתכננים לעשות ב-2011. הולך להיות מעניין…

שתהיה לכולנו שנה אזרחית מצויינת!

לכתבה »

קישורי השבוע 26/12/2010

ויטלי מיז'יריצקי, 26/12/2010. אין תגובות.

בקישורי השבוע: איך הופכים עמוד ל-wireframe בלחיצת כפתור, מהן התכונות שמחפשים במועמד לתפקיד חוויית משתמש, דעיכתו של ווב 2.0, וכיצד ניתן לעצב מחדש אתר של 12 מיליון משתמשים.

לכתבה »

מפגש בדיקות שמישות: הקלטה, מצגות והמשוב שלכם

ברק דנין, 26/12/2010. אין תגובות.

ב-20/12/2010 קיימנו את מפגש הערב השלישי שלנו ב-ZOA (בית ציוני אמריקה). המפגש עסק בבדיקות שמישות, במעבדה ודרך הרשת.

תודה ל-160 איש שהגיעו לאולם ול-73 שהאזינו מהבית! סליחה לכל מי שאמרנו לו לא להגיע לבית ציוני אמריקה (אחרי שכבר אישרנו), במפגשים הבאים אנחנו מבטיחים שזה לא יקרה.

המפגש כלל שתי הרצאות: הראשונה על בדיקות מעבדה (Lab Testing) שהעבירו אורן שמיר, ממקאן אריקסון, ושירה לוק-זילברמן מנטקראפט, והשניה על בדיקות מרחוק (Remote Testing) שהעביר Paul Veugen, מייסד Usabilla.

תמצאו כאן את המצגות וההקלטה של שתי ההרצאות, וגם את עיקרי המשוב שקיבלנו מכם.

לכתבה »

"האח הגדול" - שיעור בפרסונות בשידור חי

טל פלורנטין, 22/12/2010. אין תגובות.

החוק הראשון בתחום חוויית המשתמש הוא שאנחנו לא המשתמשים. חלקנו אפילו זכה לקבל בכנס UXI Live מראה שתזכיר לנו את זה שוב ושוב. בבואנו לתכנן מוצר, עלינו למצוא דרך להבין את עולמו של המשתמש ולשנות את נקודת המבט מ-Product Oriented ל-User Oriented.

לכתבה »

פאנל UXI מספר 4 - מערכות זיהוי משתמשים במנגנוני תגובות

אמיר דותן, 21/12/2010. אין תגובות.

מידי פעם חברי צוות UXI נפגשים וירטואלית בכדי לחוות דיעה על נושא מסויים או לענות על שאלה כלשהי. יש לכם שאלה או נושא שאתם רוצים לעלות בפני הפאנל? אנא שלחו מייל ל-[email protected] ונשתדל להתייחס.

השאלה

יש הרבה טכנולוגיות ומערכות לזיהוי משתמשים כשמוסיפים תגובות. במה הייתם ממליצים להשתמש באתרי תוכן ובלוגים? פייסבוק? Open ID? זיהוי משתמשים? גם וגם וגם? איזה פתרונות טובים מבחינה טכנולוגית וחברתית אתם מכירים לבעיה והייתם שוקלים לשלב באייפיון?

לכתבה »

התאמת טקסט לצפיות משתמשים ולמודלים מנטאליים

רן לירון, 20/12/2010. אין תגובות.

כשמנסחים טקסט לממשק חיוני לוודא שהתוכן מנוסח בהתאמה לצפיות המשתמשים ולעולם המושגים שלהם. יש להקפיד במיוחד על ניסוח אפקטיבי בשמות מסכים ובתפריטי ניווט. משתמשים שיטעו בפיענוח הכותרת או ההפניה עשויים לנטוש את המסך באפליקציה או את האתר, בחיפוש אחרי תוכן רלוונטי עבורם במקום אחר. כותרות לא ברורות עשויות לחצוץ בין משתמשים לבין תוכן בעל ערך.

לכתבה »

המפגש מחר יועבר בשידור חי ברשת - יום שני, 20/12/2010, 19:00

ברק דנין, 19/12/2010. אין תגובות.

מחר, יום שני ה-20/12, בשעה 19:00, יתחיל מפגש הערב השלישי של UXI בנושא בדיקות שמישות (usability tests). עוד על המפגש כאן.

מסתבר שאנשים רבים (מאוד!) מתעניינים בנושא – יותר מ-400 איש נרשמו לאירוע, הרבה יותר ממה שציפינו; באולם יש מקום ל-200 בלבד.

כדי שכולם יוכלו ליהנות מהאירוע, החלטתי לשדר את האירוע כולו בשידור חי ברשת. אתם מוזמנים מאוד להצטרף. תצטרכו רק מחשב ורמקולים, אפשר אפילו עם iPad (האפליקציה כאן).

להרשמה להאזנה לשידור החי

שימו לב: אם נרשמתם לאירוע עצמו ולא קיבלתם מייל שמאשר שאתם יכולים להגיע, אל תגיעו לבית ציוני אמריקה מחר!
רק מי שקיבל אישור במייל יוכל להכנס. אם אתם לא בטוחים אם קיבלתם או לא, שלחו מייל ל-[email protected].

נשתמע מחר!

לכתבה »

קישורי השבוע - 19/12/2010

ויטלי מיז'יריצקי, 19/12/2010. אין תגובות.

בקישורי השבוע: על הכלל הסודי של עמודים הרמוניים, איך לבחור גופנים, טעויות נפוצות בבניית אפליקציות אייפון ושדה בטופס ששווה לאקספדיה 12 מיליון דולר.

תהנו!


									

לכתבה »

תיבת אישור או אפשרות Undo?

אמיר דותן, 13/12/2010. אין תגובות.

לפני שלוש וחצי שנים פרסם אייזה רסקין מאמר תחת הכותרת Never use a warning when you mean undo בו הוא טען שאפשרות לבטל פעולה על ידי Undo טובה יותר מהצגת תיבת אישור לפני שהפעולה מבוצעת. הטענה המרכזית של רסקין היא שבני אדם מתרגלים לבצע פעולות כמו אישור או ביטול בצורה אוטומטית (Habituation) גם כאשר אנו לא מתכוונים לבצע אותן ולכן הצבת אפשרויות בתיבת אישור אינה כה אפקטיבית.

לכתבה »

קישורי השבוע 12/12/2010

ויטלי מיז'יריצקי, 12/12/2010. אין תגובות.

השבוע בקישורים הנבחרים: מנוע חיפוש ממוקד חוויית משתמש, ועקרונות עיצוביים שניתן ללמוד מאמני המוסיקה האלקטרונית

לכתבה »

8 שלבים לעיצוב ממשק משתמש

עמי רוטר, 7/12/2010. אין תגובות.

הליך עיצוב ממשק המשתמש בחברת MediaMind (לשעבר Eyeblaster) עבר מספר שינויים בשנים האחרונות. התהליך כיום מאפשר לנו לשלב משתמשים בשלבים מוקדמים מאוד של תכנון המוצר, לבדוק אותו, ולהתחיל לפתח עם ביטחון בשימושיות המוצר. בכתבה אפרט את שמונת השלבים שאנו עוברים בדרך לעיצוב ממשק המשתמש.

לכתבה »

ניווט - מבלבל גם בעולם האמיתי

רן לירון, 6/12/2010. אין תגובות.

אין דבר יותר פשוט ויומיומי מלעלות במעלית.

בכדי לעלות במדרגות למשרד של אחד מלקוחותי אני נדרש לעלות 2 קומות.
בדרך כלל  אני עולה אותן במדרגות. יום אחד נפלה עלי עצלות, והחלטתי לעלות במעלית.
נכנסתי למעלית בלובי הבניין, וביקשתי לעלות לקומה בה נמצא המשרד.

ואז נתקלתי בדילמה: באיזו קומה עלי לבחור?

לכתבה »

אפיון אימות בטפסים בצורה הנכונה

קונור טורנבול, 5/12/2010. אין תגובות.

פורסם במקור ב-5 בנובמבר 2010 תחת הכותרת "User Experience: Designing Form Validation the Right Way". תורגם על-ידי ויטלי מיז'יריצקי.

הערות המתרגם:

לאחרונה נתקלתי במאמר שמדבר על אפיון ולידציה בטפסים, ומביא הרבה דוגמאות יפות שרציתי לשתף. מאחר וזה לא יפה פשוט לגנוב את הדוגמאות, החלטתי לתרגם את כל המאמר.

המאמר משתמש במושגים webdesign ו-webdesigners, אותם בחרתי לתרגם כ"אפיון" ו-"מאפיינים", מאחר והסוגיות במאמר הן בעיקר אפיוניות ולא עיצוביות.

לכתבה »

קישורי השבוע 5/12/2010

ויטלי מיז'יריצקי, 5/12/2010. אין תגובות.

השבוע בקישורים הנבחרים: המועמדים לפרסי Mashable לחווית המשתמש הטובה ביותר ל-2010, וקווים מנחים לממשקים סקיואמורפיים (ומה זה בכלל – סקיואמורפיים?)

לכתבה »

שימוש אפקטיבי בוידאו מקוון (UXI Live 2010)

ברק דנין, 4/12/2010. אין תגובות.

עסקים מקוונים מובילים משתמשים בוידאו על מנת למשוך תעבורה ולשפר את אחוזי ההמרה באתר (אחוז המבקרים המבצעים קנייה או פעולה אחרת מתוך השירותים המוצעים באתר). מתודולוגיית האבחון של EyeView מבוססת על הרצה מקבילית של מספר סרטוני וידאו ומדידה מדוייקת של השפעת כל וידאו על קהלי יעד שונים.

ההרצאה של טל ריזנפלד, סמנכ"ל שיווק EyeView, הוצגה בכנס UXI Live 2010 שהתקיים ב-5/10/2010 והיא מובאת כאן במלואה.

לכתבה »