בית  > כתבות

כתבות

מחודש אפריל 2010   נקה סינון

סקר שכר 2010: התוצאות

ברק דנין, 27/4/2010. אין תגובות.

לפני חודש בדיוק יצאנו לבדוק את השכר של העוסקים בחוויית משתמש. אחרי שניקינו תגובות "זבל", ספרנו 85 אנשים שהשתתפו בסקר. לפני הכל – תודה לכולכם! המידע שמסרתם יעזור לכל מי שעוסק בתחום להעריך את עצמו בצורה יותר מדוייקת.

לכתבה »

ממשקים פיננסים וממשקי עריכת סאונד - נקודות להשוואה

אמיר דותן, 25/4/2010. אין תגובות.

בימים אלו אני עומל על הכנת מצגת בה אני מציג אוסף של ממשקים מעולם עריכת הסאונד כטריגרים אפשריים לרעיונות איפיון של ממשקים פיננסים. כחלק מהמצגת אני מתייחס לדמיון והשוני בין שני העולמות מבחינת הממשקים בהם משתמשים אנשי מקצוע בכל אחד מהתחומים. הנקודות הבאות רלוונטיות במידה משתנה לתחומים אחרים בהם אנשים עובדים עם מידע מורכב בדרכים שונות.

לכתבה »

תפריטי ניווט, נכון ובקלות

אורן שמיר, 25/4/2010. אין תגובות.

בכתבה הזו אנסה לתת כמה כללי אצבע לאפיון של תפריטי ניווט מוצלחים. תפריטי ניווט הם לא הדרך היחידה לשוטט באתר. למעשה, באתרים רבים הם אפילו לא הדרך העיקרית לעשות זאת. יחד עם זאת הם מהרכיבים החשובים ביותר באתר. התפקיד שלהם הוא להיות הגבעה הכי גבוהה בשטח.

  • אם המשתמש ירגיש מבולבל הוא יטפס על הגבעה, יתבונן סביב ויקבל מושג איך נראה השטח
  • אם הוא הסתובב קצת והלך לאיבוד, הוא תמיד יכול להרים עיניים, למצוא את הגבעה ולהתחיל שוב

במילים אחרות, תפריט הניווט צריך להוות מעין תקציר או תמצית של האתר שלכם, והוא צריך להוות עוגן שניתן תמיד לראותו ולחזור אליו.

לכתבה »

אבטחת מידע: מה באמת עובד?

ברק דנין, 18/4/2010. אין תגובות.

יש הרבה מערכות ואתרים שבהם אבטחת המידע היא אספקט מרכזי של המערכת: בנקים, חברות אשראי, קופות חולים, חברות ביטוח ועוד. גם במקומות אחרים, כמו דואר אלקטרוני, יש סיסמה פשוטה שעוזרת לנו לשמור על הפרטיות שלנו.

מה הגבול למכשולים שאבטחת המידע מציבה בפני המשתמש? כמה רחוק כדאי ללכת עם אבטחת המידע? בדקתי בכמה אתרים ישראליים, וגיליתי גישות שונות, חלקן מסוכנות, בעיקר לארגון שהגדיר אותן.

לכתבה »

משתלם להשקיע בחוויית משתמש: שני סיפורים אישיים

אורי ער, 15/4/2010. אין תגובות.

שני סיפורים קצרים על שיפורים בחוויית משתמש שהביאו להצלחה של המוצר: הראשון על ION, מוצר תקשורת רחבת-פס (broadband) של חברת Sprint, והשני על אתר להרשמה ללימודי המשך של אוניברסיטת ניו יורק.

לכתבה »

עוד על לקוחות UX / UI בישראל

רן לירון, 11/4/2010. אין תגובות.

במאמר הקודם הצגתי ארבע טיפוסי לקוחות, שנבדלים זה מזה בעיקר בגישתם לאיש הממשק כספק השירות. במאמר זה אציג חמישה טיפוסי לקוחות נוספים, הפעם מפרספקטיבה שונה. אנסה להציע כיצד להפוך את העבודה עם לקוחות אלו (ולקוחת ככלל) לאפקטיבית יותר.

לכתבה »

חשיבותה של מילה: סיפור מקרה של מחקר מעקב עיניים

ליאור יאיר, 7/4/2010. אין תגובות.

לאחרונה שואלים אותי הרבה על מחקרי מעקב עיניים (eye tracking) שאנחנו עורכים במסגרת העבודה ב-Netcraft. לצערי איני יכול לחשוף פרטים על המחקרים שלנו, ובמקומם החלטתי להציג בפניכם מחקר מעניין שנעשה בספרד על ידי חברים טובים שלנו מחברת Tobii השוודית, יצרנית ציוד למעקב עיניים ואחראית על לא מעט מחקרים בעולם. מטרת המחקר היתה להשוות בין אתרי הבנקים הגדולים בספרד, ולגלות באיזה מהם קל יותר לבצע משימות שנקבעו מראש. אנחנו נתמקד במשימת המשכנתא שבה נתבקשו הנבדקים למצוא את העמוד באתר המכיל מידע על משכנתא לקניית בית.

פוסט זה פורסם לראשונה בבלוג של חברת Netcraft

לכתבה »