בית  >  כתבות  > זום-אין על נועה דנון – מרצה בכנס UXI Live 2017

זום-אין על נועה דנון – מרצה בכנס UXI Live 2017

צוות UXI, 30/1/2017. אין תגובות.

במבט מהצד ניהול יכול להראות זוהר. אבל רגע לתוך התפקיד ההבנה משתנה. האתגרים המקצועיים שונים וחדשים ויש צוות וחזון שצריך לגדל ולתחזק. נועה דנון יודעת היום שהמצפן שלה בפתרון האתגרים האלו הוא האנשים. בהרצאה שלה בכנס UXI LIVE היא תספר על האתגרים שלה כמנהלת ותספר על הפתרונות שעבדו בשבילה.


מי את, נועה דנון?

אני מנהלת צוות חוויית משתמש ב-HPE, חוקרת וחולמת UX אך מתעניינת לא פחות מכך גם בדינמיקה
ובאנשים שהופכים את החלום למציאות. בעבר עבדתי בחברת UI באפיון וניהול פרויקטים.
יש לי תארים בפיזיקה, קוגניציה ומנהל עסקים. אני אספנית אובססיבית של ספרי חוויית משתמש וניהול מוצר.

מה האתגר הכי גדול עליו תדברי בהרצאה שלך?
מכירים את זה שרוצים משהו מאוד וכשסוף סוף מקבלים אותו לא יודעים מה לעשות איתו?
אני חושבת שזה מה שקורה לאנשים שמגיעים למשרות ניהול. הם מאוד רוצים לנהל ואפילו מקבלים את התפקיד ואז הם קצת בשוק וקצת בהלם ואז מתחילים לתפעל את העסק, וכמעט שאין זמן להרים את הראש מעבר ללחץ היומיומי ולחשוב איזה סוג מנהלת אני רוצה להיות ולאן אני רוצה להגיע. כשהצוות הוא צוות קריאייטיבי, האתגר היומיומי וגם החזון רק מסתבכים.
בהרצאה אני הולכת לדבר על גישה מעט שונה לסיטואציה ועל איך הופכים ניהול לחוויה אדירה ומספקת.

עבור מי ההרצאה שלך תוכל לתרום הכי הרבה?
ההרצאה מיועדת למנהלים ומנהלות של אנשים בתפקידים יצירתיים, לשואפים לתפקידי ניהול וגם לאנשי קריאייטיב שרוצים להבין טוב יותר את המנהלים שלהם.
כשהצגתי את החומרים למישהי שהיא לא מנהלת, היא אמרה שזה עושה לה סדר בראש לגבי ציפיותיה מהמנהלים שלה, ולגבי נקודות תורפה במקום העבודה הנוכחי שלה.

מה האתגר הכי גדול שלך ביצירת ההרצאה?
זו הרצאה על אנשים. אבל אנשים שהם לא 'משתמשים' או 'לקוחות' שאף אחד בקהל לא פגש, ואפילו לא 'מפתח' עם איזה שם קוד כמו בהרצאות שמדברות על איך לעבוד עם ממשקים בארגון. זו הרצאה על אנשים שיושבים בקהל מולי' יחד עם אנשים שמכירים אותם – אנשים שראיינתי, כאלו שעבדתי איתם ובעיקר אנשים שעובדים אצלי. הקו הדק הזה בין לשמור על פרטיותם ולחלוק את התובנות שלי על הבמה הוא מאתגר במיוחד.
האתגר השני הוא הסוף המפתיע. כשהתחלתי לבנות את ההרצאה הצוות היה בשיא וכך גם אני. עשרה ימים אחרי שקיבלתי את הבשורה המשמחת שההרצאה שלי תשתתף בכנס הגיעה בשורה לא פשוטה בכלל על גורל המוצר כולו והצוות בפרט. בשורה ששינתה את מהות התפקיד שלי מקצה לקצה ואפשרה לי לבדוק ולהתעמת עם גישות הניהול הלא קונבנציונליות שלי – אבל אשאיר את החלק הזה להרצאה.

מה הדבר הכי מעניין שלמדת בשנה האחרונה?
למדתי שאפשר לעשות הכל, שאני​ יכולה לעשות הכל. שאפשר לתמרן בין לוחות זמנים ותקציב ומשאבים ובירוקרטיה. למדתי שאם אגדיר לעצמי ולעולם לאן אני רוצה להגיע, אוכל להגשים את עצמי בעבודה. אדבר על זה בהרצאה.

מה הייתה המלחמה המקצועית הכי גדולה שלך השנה?
אני פחות מתחברת למלחמות, אבל אחד הקונפליקטים הגדולים היה עם הזמן שלוקח לי לגייס חבר/ת צוות. מעבר לאתגר הגיוס הידוע, בעולם הקורפורייט יש לגייס במהירות, לפני שהתקן ייעלם. אבל לי ברור שאם אתפשר על עובד בינוני המחיר יהיה כבד, לצוות ולמוצר, לכן גם אם זה לוקח עוד חודש (או שלושה) ההמתנה משתלמת והתוצאה מעולה.
חוץ מזה עבדתי קשה השנה לוודא שהצוות שלי, צוות האיפיון, יתניע כל פיצ'ר – שמישהו מהצוות יהיה מעורב מהרגע הראשון, מהרגע שנוצרה שורה חדשה בבק-לוג. גם אם זה פיצ'ר שנשמע ברגע הראשון טכני למדי, לרוב יתברר שיש לו השפעה על המשתמשים והמוצר. זה דרש את נוכחותי בישיבות אינסופיות, אבל מיצב היטב את הצוות בתור מי שמוביל את המוצר.

נועה דנון יוצרת את ההרצאה שתשנה לכם את גישת הניהול

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת השנה?
אני מאוד אוהבת להתייעץ עם המנהל שלי, הוא אחד האנשים המוכשרים שיצא לי לעבוד איתם. לא משנה איזה עניין על הפרק, הוא תמיד מחזיר אותי לאותה נקודה – האנשים זה מה שחשוב. הכל קשור לאנשים. זה לא משנה אם מדובר בגיוס או בפיטורים, בבעיה בפרודקשן, או בבשורות קשות שיש להתמודד איתן, האנשים תמיד במרכז. שזה מה שחשוב – בהתחלה, באמצע ובסוף.
כשמסתכלים על זה ככה, הכל הרבה יותר פשוט. ההרצאה שלי מלאה בדוגמאות לפתרונות שרואים אנשים.

לאיזו הרצאה של מרצה אחר את הכי מחכה בכנס?
אני סקרנית לשמוע את ההרצאה של עדי בינדר "כלים וטכניקות לקבלת החלטות מבוססות נתונים בעיצוב המוצר". קבלת החלטות מאוד מעסיקה אותי ואני אוהבת לשמוע case studies שדנים בכך ונותנים דוגמאות מעניינות בתחום. יש בי צד אנליטי שרוצה להתנהל ככה ומאמין שזה כלי אדיר שלא מנוצל מספיק.

מה את הכי מקווה ללמוד בכנס?
הכנס הזה הוא תמיד השראה, מקום לשמוע בו רעיונות חדשים, לפגוש אנשים מעניינים, להתעדכן וגם לקחת פסק זמן מהיום-יום והשגרה.
הפעם זה יהיה כנס מיוחד עבורי כי גם אהיה בצד השני, וזה מרגש ומשמח והאמת גם קצת מלחיץ. אולי הפעם זו תהיה גם למידה על עצמי – על הרעיונות שלי והאם הם מסוגלים לגעת ולעשות שינוי באנשים ששומעים אותם.

ימים אחרונים להרשמה המוזלת – 10% הנחה על כנס UXI Live 2017

הצטרפו למאות המאפיינים, המעצבים, מנהלי המוצר ומנהלי הצוותים שכבר קנו כרטיס לכנס. אלו הימים האחרונים להינות מהנחה לכנס. פרטים נוספים באתר הכנס.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

אין תגובות עדיין.

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח