בית  > איזור אישי > חברי UXI > מפגש UXI10: ממשק טבעי NUI והעתיד של חוויית המתשמש

מפגש UXI10: ממשק טבעי NUI והעתיד של חוויית המתשמש

מפגש UXI שנערך ב 22/2/2012 עסק ב-NUI, ממשק משתמש טבעי ובתפקיד שלו בעתיד של חוויית המשתמש. מצלמות עומק וחיישנים שונים מאפשרים לנו להפוך את התנועה הטבעית של הגוף לתנועה המפעילה ממשקים. המרצים במפגש עוסקים באופן יומיומי בפיתוח ממשקי משתמש טבעיים (NUI). שמענו מהם  על האפשרויות החדשות הגלומות בממשקים כאלה, כמו גם על האתגרים בעיצוב עבור הגוף.

ממשקי משתמש טבעיים, קינקט וקוגניציה

מרצה: רותם בנט, מהנדס בכיר במעבדות החדשנות של קבוצת המחקר של מיקרוסופט בישראל.

כשנה לאחר יציאתו המהפכנית של Kinect לעולם המשחקים ולאחר מכן גם לעולם ה-UI ל-PC, תסקור ההרצאה את האופנים בהם נעשה שימוש במצלמה, מה עבד יותר טוב ומה פחות, וכיצד נוצלו תכונות הממשק החדש ליצירת חוויית משתמש ייחודית ומהנה. ההרצאה תסקור בקצרה את נקודת המבט והחזון לעתיד של מיקרוסופט בנושא. ההרצאה דנה בתובנות מתחום חקר המוח לגבי תהליכי התפיסה (perception) של המשתמש, ומה ניתן ללמוד מכך לשם המצאת ממשקי משתמש טבעיים (NUI) משכנעים.

אתגרים בעיצוב מערכת תפריטים בעזרת טכנולוגית מצלמות עומק

מרצה: שחר עוז, מעצב חוויית משתמש בעומק אינטראקטיב

ממשקי משתמש ללא מגע, כמו מציאות מועצמת ומצלמות עומק וזיהוי קול, נכנסות לחיינו. הן מאתגרות מעצבי חווית משתמש להמציא ממשק שיאפשר שליטה ואינטראקציה עם תפריט פשוט ובחירה של כפתורים. ההרצאה תציג את טכנולוגיית מצלמות העומק ואת האפשרויות שהיא מעמידה לרשות המעצבים. ננתח את מבנה התפריט וסכמת השליטה הבסיסית שלו, ונבין מה האתגרים שהטכנולוגיה מציבה בפנינו כדי להעניק למשתמש את חווית השליטה הזו. לבסוף נציג חלק מהפתרונות הקיימים היום לסוגיות השונות.

חוויית הסלון העתידית – עיצוב בשלושה מימדים

מרצה: אורלי טל, מעצבת אינטראקציה בכירה בחברת PrimeSense, המובילה את תחום הראייה הממוחשבת בתלת מימד

דמיינו את עצמכם יושבים על הספה מול הטלויזיה עם משפחה וחברים, מפעילים את הטלויזיה באמצעות הידיים בלבד, ללא שלט רחוק, עכבר או מקלדת. זפזופ בערוצי טלויזיה, בחירת סרט או הפעלת משחק נעשים בצורה נוחה ואינטואיטיבית ומותאמים להעדפותיכם האישיות. ההרצאה תספק הצצה ראשונה לתהליך עיצוב חויית הסלון העתידית המתגבשת בחברת פריימסנס במהלך השנים האחרונות. נשתף אתכם בתובנות שאספנו לאורך הדרך, מתוך עשייה יומיומית של עיצוב בשלושה מימדים, הבנייה של תפיסה ותנועה, התמודדות עם חופש אינסופי באינטראקציה – וההתמודדות עם המגבלות של אותו חופש.

 

פאנל פתוח: העתיד של חוויית המתשמש

מנחה: אמיתי בן-נון, אינקוד הייפרה. משתתפים: אורלי טל, רותם בנט, שחר עוזתגובות

אין תגובות עדיין.

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח