בית  > הספריה > מילון מונחים > אינפוגרפיקה (Infographics)

אינפוגרפיקה (Infographics)

ליאור יאיר. עדכון אחרון: 25/11/2010

אחד הכלים המעניינים והמרשימים ביותר בעבודתו של מאפיין ומעצב כיום היא האינפוגרפיקה. האינפוגרפיקה היא הגדרה כללית להמחשה חזותית של מידע באמצעים ויזואלים שונים.

האפשרות להעביר מידע מורכב בתרשים פשוט מפשטת תהליכים ומעבירה את המסר אל קהל המשתמשים טוב ומהר יותר. אינפוגרפיקה טובה יכולה לגרום להבדל בין משתמש המבין את המסר למשתמש מבולבל שינטוש את האתר. זוהי האחריות שלנו בתור מעצבי חוויה לתת פתרונות גם מהסוג הזה במידה ונמצא לנכון לעשות זאת.

אחת הדוגמאות המפורסמות ביותר לאינפוגרפיקה היא מפת הרכבת התחתית של לונדון שעוצבה בשנת 1931 על ידי Harry back עובד חברת הרכבות באותה התקופה שהגיע למסקנה כי אין צורך לקשר בין מפת רחובות העיר למפת התחנות שכן הדבר היחיד שמעניין את הנוסעים הן נקודות הכניסה והיציאה. הוא השתמש במודל מעולם האלקטרוניקה ויצר מפה שמזכירה מאוד תרשים מעגלים חשמליים.


מפת הרכבות של ה london tube כיום.

מאז האינפוגרפיקה התפתחה והיום השילוב בין ויזואליזציה של מידע והעברת מסרים בצורה שימושית הולכים יד ביד עם עיצוב, אסתטיקה ויופי. האינפוגרפיקה היא הדוגמה הטובה ביותר לעיצוב שימושי ולתקשורת מידע, היא עבודת העיצוב השומרת על האיזון בין עיצוב לפונקציונאליות.

למידע נוסף –

דברו בצורות ובצבעים (על שימוש באינפוגרפיקה בתהליכי אפיון)- מאת ליאור יאירתגובות

תגובה אחת לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח