בית  >  כתבות  > 6 טיפים לנטוורקינג מוצלח בכנסים

6 טיפים לנטוורקינג מוצלח בכנסים

טל משעלי, 22/5/2016. אין תגובות.

כנסים מקצועיים הם הזדמנות מצויינת ללמידה בהרצאות ובסדנאות, אבל לפעמים, הקשרים שיוצרים עם אנשים בכנס יכולים לתת לכם הרבה יותר. נטוורקינג מוצלח ייתן לכם הזדמנות להכיר אנשים חדשים מהתחום, ייצור הזדמנויות עסקיות ויפתח דלתות לאפשרויות חדשות.

כנס UXI Live קרב ובא, וחשבנו לחלוק כמה טיפים שיעזרו לכם להפיק את המירב מהנטוורקינג באירוע:

1. תעשו שיעורי בית

שבוע או שניים לפני הכנס, תעברו על רשימת המרצים. עם מי הייתם רוצים לשוחח?
תלמדו קצת עליהם, ותיצרו איתם קשר מראש: דרך המייל, Linkedin או פייסבוק. תחשבו איך אתם יכולים לעזור להם, ולא רק על מה אפשר לקבל מהם. אם אפשר, תקבעו מראש זמן לשבת ולדבר במקום לרדוף אחרי אחת המרצות למשל, שבדיוק סיימה פרזנטציה ונאלצת להתמודד עם עשרות האנשים והשאלות שמופנות אליה.


2. הביישנות לא תשיג לכם קשרים חדשים

להיות ביישנים ולהיעלם ברקע לא יעזור לכם ליצור קשרים. אתם יכולים להעביר את הכנס כמשקיפים מהצד, עם עצמכם או עם החבר/ה שהגעתם איתו/ה לכנס, אבל בסוף היום כנראה תצטערו כשתבינו שלא עשיתם נטוורקינג בכלל, ולא ניצלתם את ההזדמנות שהייתה לכם כדי להכיר אנשים שיכולים לקדם אתכם. זיכרו עוד דבר חשוב: רוב האנשים שיגיעו לכנס נמצאים במצב דומה – גם הם לא מכירים כמעט אף אחד, וגם הם רק מחכים שמישהו יעשה לקראתם את הצעד הראשון. אל תתנו להזדמנות הזו להתפספס – תעשו את הצעד הראשון, מה כבר יכול לקרות?

 

לצאת קצת מאולם ההרצאות ולהתאוורר בהפסקה, עשוי להשרות אווירה רעננה שתקל על מלאכת הנטוורקינג

 

3. צאו קצת מאולם ההרצאות

אפשר לבלות את יום ההרצאות בישיבה באולם, גם בהפסקות. אבל עדיף לנצל את ההפוגות כדי לצאת קצת החוצה ולהתאוורר. באותה הזדמנות אתם יכולים גם ליזום שיחה עם אנשים אחרים שמבלים בהפסקה מחוץ לאולם. ישיבה באות וכיסא ובאותו מנח גופני במשך זמן רב, עשויה להכניס אותנו למצב רדום – ההתרעננות בחוץ, תעורר אתכם, תאוורר אתכם ותיתן לכם "פוש" קטן למוטיבציה.

4. אל תתמקדו בעצמכם

אחרי ההיכרות הראשונית, תוכלו ליצור את הקשר על ידי הפגנת עניין בתחום בו עוסק הבן אדם השני, במקום לנסות למכור את עצמכם באגרסיביות. תציעו מידע שיכול לעזור להם, ותהיו קשובים. לא כל שיחה כזו תיצור קשר עסקי שתוכלו להפיק ממנו משהו, אבל חבל לשרוף גשרים רק בגלל שלא הראיתם מספיק עניין בבן אדם השני.

 

5. אל תגזימו

באירועים גדולים, זה בלתי אפשרי להציג את עצמכם בפני כולם ולהכיר את כל המשתתפים. עדיף ליצור כמה קשרים בודדים עם פוטנציאל עסקי גבוה, מאשר לחלק כרטיסי עסק לכל מי שאתם רואים. אל תמצאו את עצמכם אחרי הכנס עם עשרות כרטיסי ביקור ביד אם לא באמת קיימתם שיחה עם אף אחד מהם – מערבולת של פרצופים ללא היכולת להיזכר אפילו בשיחה אחת משמעותית שערכתם.

 

6. הכו בברזל כשהוא חם

אחרי הכנס – אל תתנו לקשרים שיצרתם להתמסמס. כבר בכנס תציעו נושא לדבר עליו בעתיד, או אפילו לקבוע מועד להיפגש. נצלו את המדיה החברתית והמייל כדי לשמור על קשר בצורה עקבית, ולא להיזכר חצי שנה אחרי הכנס, רק כשאתם צריכים משהו.

 

ב-UXI Live 2016 יש לכם הזדמנות מצויינת לעשות נטוורקינג, כשרבים ממובילי התעשייה בארץ, בתחום אפיון חוויית משתמש, יהיו שם. תשמשו בטיפים שנתנו לכם כאן: כבר עכשיו קחו כמה דקות לעבור על רשימת המרצים שבכנס, תדאגו מראש למספיק כרטיסי ביקור (ותזכרו להביא אותם איתכם!) והעיקר – תבואו להנות. כשכיף לכם ואתם חיוביים, היכולות החברתיות שלכם יהיו בשיא.

ואם עדיין לא נרשמתם לכנס, זו ממש ההזדמנות האחרונה – ההרשמה מסתיימת ביום חמישי, ה-26.5, בחצות. לרכישת כרטיסים באתר הכנס.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

אין תגובות עדיין.

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח