בית  >  כתבות  > תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

צוות UXI, 5/8/2014. 8 תגובות.

אנחנו שמחים להציג את תוצאות סקר השכר והתעריפים השנתי של UXI, החמישי במספר. בכל שנה שאנחנו מבצעים את סקר השכר אנחנו לומדים דברים חדשים על קהילת ה-UX בארץ. מרתק לראות את השינויים שחלו בה מאז הסקר הראשון ב-2010

בשנים קודמות ניסינו לבחון את קבוצת המאפיינים אל מול קבוצת המעצבים כדי להגיע למסקנות חותכות יותר לגבי שתי הקבוצות. לראשונה השנה, התייחסנו לקבוצה המיוחדת שגם מאפיינת וגם מעצבת, קבוצת “גם וגם”. כמו כן, השנה בפעם הראשונה השתמשנו בחברה המתמחה במחקרים סטטיסטיים לתכנון וניתוח הסקר, מתוך מטרה להביא תובנות עמוקות ומבוססות יותר מבשנים קודמות.


צפו במסמך המלא של תוצאות הסקר.

השנה ענו לסקר 557 משיבות ומשיבים, לעומת 401 בלבד בשנה שעברה. מדובר בעלייה של 38% בכמות המשיבים לסקר, אשר תורמת למהימנותו. 

תודה לכל מי שהשתתף בסקר,
צוות UXI

 • תובנות עיקריות

74 המשיבים שהוגדרו כ“גם מאפיינים וגם מעצבים” לא מוצגים בגרפים שלהלן.

1 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

תוצאות הסקר כללו 44 עמודים צפופים של טבלאות נתונים ו-74 שקפים עם גראפים, עמוסים במידע. מתוך ים התוצאות הגדול, אספנו את התובנות המעניינות ביותר והן מובאות כאן. מיד אחריהן הנתונים המלאים וטבלאות השכר.

יותר כסף באפיון ובעיצוב

64% מהמאפיינים העצמאיים ו-70% מהמעצבים העצמאיים ציינו שהכנסותיהם עלו בהשוואה לשנה הקודמת. מאפיינים שכירים מרוויחים יותר מבשנה שעברה כמעט בכל מדרגות הוותק. (ירידה בשכר חלה רק בשכר החציוני של מאפיינים בעלי נסיון בין שנה ל-3 שנים. ייתכן שהכניסה המואצת של אנשי מקצוע חדשים לתחום תרמה לכך). אצל מעצבים שכירים המצב דווקא הפוך – עלייה בשכר החציוני חלה דווקא אצל בעלי הוותק הנמוך יותר (1-5 שנים).

2 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

 

3 1 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

הרבה עבודת משרד, מעט עבודת שטח

בראש רשימת השיטות והכלים בהם השתמשו מאפיינים, מופיעים: יצירת אב טיפוס, שרטוט מסכים סכמטיים וכתיבת תסריטי משתמש. מעניין לגלות שדווקא כלי המחקר והניתוח, עליהם אמורים להתבסס המסכים והפרסונות, מופיעים בתחתית הרשימה: מתוך כלל המאפיינים שציינו שעבדו הרבה עם פרסונות, רק 71% ביצעו ראיונות עם משתמשים; רק 37% קיימו תצפיות על משתמשים ורק 26% נעזרו בסקרים. לא ברור עם אילו נתונים עבדו המאפיינים שלא השתמשו בשיטות אלו.

כמו כן, מתוך כל המאפיינים שציינו בסקר ששרטטו הרבה מסכים סכמטיים בחצי השנה האחרונה, רק 16% ביצעו מדידות ביצועים או השתמשו בכלי אנליטיקס. נראה שתיקוף פרוייקטים אל מול נתונים אמיתיים אינו עומד בראש סדר העדיפויות של מרבית המאפיינים.

 

5 1 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

הנסיון משתלם

קיים מתאם בין שנות הנסיון לגובה השכר או התעריף השעתי, גם אצל מאפיינים וגם אצל מעצבים. בעלי נסיון רב יותר הינם בעלי השכר החציוני הגבוה יותר. קורלציה כזו לא נמצאה עם נתונים לגבי השכלה. עבור מאפיינים, דווקא משיבים שענו שאין להם תואר ראשון ציינו גם את השכר החציוני הגבוהה ביותר. עם זאת, חשוב לזכור שמגוון של גורמים משפיעים על השכר, כך שלא היינו ממליצים לוותר מראש על השכלה פורמאלית. כל הפרטים בטבלאות השכר למטה.

כלי עבודה: יותר אקשור, פחות בלסמיק

63% מהמאפיינים השתמשו באקשור בחצי השנה שקדמה לסקר. פער משמעותי מ-39% האחוזים שענו את אותה התשובה בסקר של 2012 , שנתיים קודם לכן. במקביל ניתן לראות ירידה בשימוש בבלסמיק (11% לעומת 20% ב-2012).כמו בשנים קודמות, כשליש מהמאפיינים נעזרו בפוטושופ בעבודת האפיון.

4 1 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

מאפיינים שגם מעצבים – יש חיה כזאת

קבוצת ה”גם וגם” מכילה משיבים שעוסקים גם באפיון וגם בעיצוב, לפחות חלק מהזמן. כשביקשנו מהם לציין את הגדרת התפקיד שלהם, 73% השיבו שהם עוסקים בתחום האפיון ו-26% השיבו שהם עוסקים בתחום העיצוב. נראה שרוב הקבוצה מורכבת ממאפיינים שמספקים שירותי עיצוב בנוסף. השכר החציוני של הקבוצה נמצא בין זה של המאפיינים לזה של המעצבים, אך קרוב יותר למאפיינים. אחוזי השימוש של חברי ה”גם וגם” בכלי מחקר, ניתוח ואפיון, קרובים יותר לאלו של המאפיינים לעומת המעצבים. עבור חלק מהכלים, האחוזים שלהם אפילו גבוהים יותר (תצפיות, מעקב עכבר, מעקב עיניים, מיון כרטיסיות).
“גם וגם” עצמאיים הם קבוצת העצמאיים שהכי מרוצה ממצבה (כך ענו 95%). הם גם קבוצת העצמאיים היחידה שלא ציינה ירידה בהכנסות השנה.

 

מאפיינים – שכר ותעריפים

טבלאות השכר מציגות שכר ברוטו חציוני, יחד עם אחוזון 25% ואחוזון 75%.

8 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

9 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

10 1 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

111 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

 

 • מעצבים – שכר ותעריפים

טבלאות השכר מציגות שכר חציוני, יחד עם אחוזון 25% ואחוזון 75% .

12 4 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

 

13 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

 

14 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

 

15 תוצאות סקר השכר והתעריפים לשנת 2014

 

צפו במסמך המלא של תוצאות הסקר.
מה חשבתם על תוצאות הסקר? האם יש מידע נוסף שהיה מעניין אתכם לדעת? כתבו לנו כאן למטה.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

8 תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח