בית  >  כתבות  > קישורי השבוע 24/04/11

קישורי השבוע 24/04/11

ויטלי מיז'יריצקי, 24/4/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: עיצוב של התראות ואזהרות, "העתיד של אפליקציות ווב", איך הפסידה וולמארט מיליארד דולר, העקרונות שמאחורי תנועת הבאוהאוז, ומתי נכון ומתי לא לספור קליקים כמדד לשמישות

עיצוב של התראות ואזהרות

במערכות קריטיות – כאלה הקשורות בבטיחות או שמחיר הטעות בהן הוא גבוה – תשומת לב רבה מוקדשת לאזהרות והתרעות. מדובר במדע בפני עצמו, והמאמר הזה מספק לנו טעימה קטנה ממנו.

העתיד של אפליקציות ווב

העתיד של אפליקציות ווב הוא שמו של כנס שנתי – שמוקדש באופן לא מפתיע לעתידן של אפליקציות ווב. בשנה שעברה ריאן סינגר מחברת 37signals העביר שם הרצאה מאוד יפה, בה הציג את כל שלבי הבנייה של אפליקציה כזו, החל מאפיון ראשוני, דרך עיצוב, וכלה באפליקציה חיה באוויר. את כל ההרצאה ניתן לראות כאן. תודה לעמי רוטר על הקישור!

התעלם מחוויית הלקוח, היפרד ממיליארד דולר

בשנת 2009 אחד המנהלים ברשת וולמארט החליט שחשוב לו לדעת מה הקונים שלו רוצים. כדי לגלות את התשובה לשאלה, הוא הלך למקור, ופשוט שאל את המשתמשים. לאחר מכן הוא יישם את בקשתם, וגרם לרשת להפסדים עצומים – כך לפי הפוסט הזה.

הבאוהאוז של עיצוב אינטראקציה – ומה יבוא אחר כך?

מאמר מעניין מאוד, שמזהה במגמות הנוכחיות של עיצוב אינטראקציה את העקרונות שמאחורי תנועת הבאוהאוז באדריכלות, ותוהה האם היא גם סובלת מאותן הבעיות שהיו אופייניות לבאוהאוז.

ובעברית:

דברי בציונים גברת, דברי במספרים

בקרב אנשים שאינם באמת מהתחום, אבל מזדהים איתו, נפוץ מאוד השימוש בספירת קליקים בתור מדד לשמישותן של מערכות. מתי כן ומתי לא לספור – כמה מחשבות בנושא.

אם אתם נתקלים במאמר שהייתם רוצים לשתף במדור, שלחו אותו אליי ל-links@uxi.org.il. נקודות בונוס למאמרים בעברית.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

אין תגובות עדיין.

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח