בית  >  כתבות  > קישורי השבוע 23/01/2011

קישורי השבוע 23/01/2011

ויטלי מיז'יריצקי, 23/1/2011. תגובה אחת.

בקישורי השבוע: חוויית המשתמש באתר עיתון "הארץ", מדוע כדאי להכיר את אזורי הפעילות בסלולריים ובמחשבי לוח, על הגישות השונות למושג המודל המנטאלי, מודל קאנו לכדאיות ההשקעה בחוויית משתמש, ועוד.


האם מגמות העיצוב העכשוויות מחזירות אותנו לשנת 1999?

אין חדש תחת השמש. הטכנולוגיה משתנה אבל האנשים נשארים כפי שהיו, ואם לפני עשר שנים ראיתי לנכון להציג הודעה מהבהבת מחרידה למבקרי האתר שלי, אז אני אעשה את זה גם היום – אבל ב-HTML5. המאמר המצוין הזה מתחקה אחר כמה מהסממנים השליליים המפורסמים ביותר של אתרים מסוף שנות התשעים – ומציג את הגלגולים המחודשים של מוני המבקרים, הקדמות הפלאש, המלצות הצפייה המיטבית ועוד רבים אחרים. מאמר מעולה ומקורי.

אזורי פעילות לטלפונים סלולריים ומחשבי לוח

בדרך כלל, אנשי UX שעוסקים באפיון אתרים ואפליקציות אינם נאלצים להתחשב בשיקולי ארגונומיה, ומשאירים את זה למעצבים התעשייתיים ולמהנדסי האנוש שמתכננים את המכשירים הפיזיים המשרתים את המשתמש. אבל לפעמים גם לנו כדאי לזכור איך בנוי המשתמש שלנו, ואילו מגבלות זה מציב בפנינו. דן סאפר מספק כאן כמה דיאגרמות פשוטות, שמתארות את אזורי הפעילות בטלפונים סלולריים ובמחשבי לוח, ועוזרות לנו למקם את הפונקציות השונות במקומות הנכונים בהתאם לרמת השימוש שאנו מייעדים להן.

100 דברים שיש לדעת על אנשים, מס' 52: אנשים יוצרים מודלים מנטאליים

מאמר קצר שמתאר את הגישות השונות למושג המודל המנטאלי, את ההבדלים בינו לבין מודל קונספטואלי, מדוע זה חשוב ומה עושים איתו.

האם משתמשים קוראים את תנאי השימוש באתרים?

לא, הם לא.

וגם כמה קישורים בעברית:

אתר "הארץ" – תאונת דרכים של שימושיות וממשק

ב"חדר 404", מעין ששון מפרסמת ניתוח יסודי ומעניין של חוויית המשתמש באתר עיתון הארץ.

הבנת מודל קאנו – כלי למעצבים מתוחכמים

השבוע נתקלתי במאמר שתיאר מודל יפה של כדאיות ההשקעה בחוויית משתמש. המודל הוא של חוקר יפני משנות השמונים, אבל הוא מתאים מצוין לתחום שלנו היום, לכן החלטתי לתרגם את המאמר לעברית.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

תגובה אחת לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח