בית  >  כתבות  > קישורי השבוע 13/03/2011

קישורי השבוע 13/03/2011

ויטלי מיז'יריצקי, 13/3/2011. אין תגובות.

השבוע בקישורים: כיצד משפיעה התרבות על עיצוב חוויית משתמש, אובונטו מנסה להמציא סרגל גלילה מזן חדש, האבולוציה של ה-discoverability, וטיפים שחשוב לדעת כשמתאימים אפליקציית אייפון לאנדרואיד

השפעת תרבות ומבנה חברה על עיצוב חווית משתמש

למי שלא נכח במפגש הלוקליזציה שלנו, אחת המרצות, מריון בורגהיימר, מפרסמת את תקציר ההרצאה שלה: השפעת תרבות ומבנה חברה על עיצוב חווית משתמש. בפוסט ניתן לקרוא על הנקודות שכדאי להתעכב עליהן בעת התרגום או תהליך הלוקליזציה של אתר עבור קהל יעד שמגיע מתרבות חדשה, ולראות דוגמאות חיות למספר נקודות כאלו באתרים המגיעים מתרבויות שונות.

סרגל גלילה מזן חדש

Ayatana הוא פרויקט שמטרתו לשפר את ממשק המשתמש של אובונטו, שזאת מערכת הפעלה פופולרית ממשפחת לינוקס. או ליתר דיוק "מערכת הפעלה פופולרית יחסית למשפחת לינוקס". אחד האתגרים המעסיקים את צוות הפרויקט הוא לצמצם את שטח המסך המוקדש לענייני תפעול, ולפנות יותר מקום לשטח העבודה עצמו. במסגרת זו הם ניסו להמציא מחדש את סרגל הגלילה, ויצא להם משהו מעניין למדי, כמו שאפשר לראות כאן.

האבולוציה של ה-discoverability

התעשיה עדיין מנסה לגבש סטנדרטים ודפוסי עיצוב מוסכמים באפליקציות לאייפאד ולטאבלטים אחרים. אבל כבר עכשיו אפשר לזהות חידושים מועילים ותבניות מוצלחות שחוזרות על עצמן באפליקציות טאבלט שונות. אחד מעקרונות השימושיות שנהנה מההסתכלות המחודשת על ארסנל הכלים שלנו הוא עקרון ה-discoverability, שאחראי על זה שהמשתמש יכיר את דרכי תפעול הממשק. המאמר הזה מפרט כמה דרכים בהן ניתן לשפר את המדד הזה באפליקציות טאבלט.

עולם חדש: התאמה של אפליקציית אייפון לאנדרואיד

דוח שהתפרסם לפני כשבועיים קובע שאנדרואיד הפכה למערכת הפעלה הפופולרית ביותר בקרב משתמשי סמארטפון בארה"ב, כשהיא עוקפת את אלו של האייפון והבלאקברי. על הרקע הזה לא מפתיע שגופים רבים מנסים לקחת את האפליקציות המוצלחות שפיתחו לאייפון, ולשחרר גרסת אנדרואיד. אולם יש המון הבדלים בין שתי מערכות ההפעלה. רוית גונן מדברת על הבדלים אלו, סוקרת את עקרונות התפעול הבסיסיים של האנדרואיד, ומציעה טיפים שיעזרו לכם להתאים את אפליקציית האייפון למכשירים מבוססי אנדרואיד. קרדיט לתמונה: aoisora9x.

נ.ב. אם אתם נתקלים במאמר שהייתם רוצים לשתף במדור, שלחו אותו אליי ל-links@uxi.org.il. נקודות בונוס למאמרים בעברית.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

אין תגובות עדיין.

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח