בית  >  כתבות  > קישורי השבוע 12/12/2010

קישורי השבוע 12/12/2010

ויטלי מיז'יריצקי, 12/12/2010. 2 תגובות.

השבוע בקישורים הנבחרים: מנוע חיפוש ממוקד חוויית משתמש, ועקרונות עיצוביים שניתן ללמוד מאמני המוסיקה האלקטרונית

cc by vividcorvid

UX Pond – מנוע חיפוש ממוקד חוויית משתמש


UX Pond הוא מנוע חיפוש בנושאי חוויית משתמש. ליתר דיוק, UX Pond רק מנהל רשימה מקוטלגת של אתרים הקשורים לחוויית משתמש, ומאפשר לנו לחפש בכל הרשימה בבת אחת, באמצעות מנוע החיפוש של גוגל. נכון לעכשיו הוא עובד יפה באנגלית, ופחות טוב בעברית – בגלל שברשימת האתרים שלו אין הרבה אתרים בעברית. למזלנו, כל אחד יכול להציע אתרים לרשימה. את האתר הזה כבר הצענו, וכעת אתם מוזמנים להציע גם את האתרים שלכם.

עקרונות עיצוביים מתעשיית המוסיקה האלקטרונית

בשונה ממוסיקת פופ מסורתית, שכמעט תמיד נוצרת כתוצאה ממאמץ קבוצתי, המוסיקה האלקטרונית נוצרת לעיתים קרובות ע"י אדם בודד, שמגדיר בדיוק כיצד ייראה התוצר הסופי. בכך אמני המוסיקה האלקטרונית דומים למעצבים, שיוצרים את ה-look and feel של המוצר מהתחלה ועד הסוף. בכתבה זו מובאים שלושה עקרונות עיצוביים שניתן ללמוד מתעשיית המוסיקה האלקטרונית, ודוגמאות של אתרים המקיימים אותם.

כיצד יש לנתח ממשק

מאמר שימושי של אזא רסקין, אחד מילדי הפלא של התחום ומנהל תחום הקריאייטיב בחברת מוזילה. המאמר מכוון בעיקר ללקוחותיהם של מקצועני הממשק, שתפקידם דורש מהם לנתח את התוצרים שהם מקבלים מאיתנו. המאמר כולל כמה עקרונות וקווים מנחים שמנוסחים בצורה ברורה וקליטה, ועוזרים לראות את הדברים מנקודת מבטו של המשתמש.

המרכיבים של תוצר טובלמי שאוהב את המקצוע, כתיבת מסמכי אפיון יכולה להיות דבר מרתק. לעומת זאת, קריאת המסמכים עשויה להיות די משמימה, גם כשהאפיון עצמו מעולה. אבל זה לא חייב להיות כך. דן בראון מחברת Eightshapes כתב על זה ספר שנקרא Communicating Design: Developing Web Site Documentation for Design and Planning. המאמר ב-UX Booth מביא את תקציר אחד הפרקים בספר, שמדבר על שימוש בנרטיבים במסמכי אפיון, ונותן מספר כלים שיהפכו את מסמך האפיון ליעיל ומעניין יותר, ויקלו על הקורא לקרוא, להבין וליישם את האפיון.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

2 תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח