בית  >  כתבות  > קישורי השבוע 09/01/2011

קישורי השבוע 09/01/2011

ויטלי מיז'יריצקי, 9/1/2011. 7 תגובות.

בקישורי השבוע: העקרונות המנחים בפיתוח אתר בינ"ל, ה-touch mouse החדש של מיקרוסופט, המהות של עיצוב אינטראקציה, ו-UI כמנגנון ויסות עצמי.


cc by Josh Mazgelis

בחירת מדינה, בחירת שפה: יצירת אתר בינלאומי ידידותי למשתמש

לקראת מפגש הפברואר שלנו, המוקדש ללוקליזציה והתאמת מערכות לתרבויות אחרות, כתבה יפה על העקרונות המנחים שבפיתוח אתר בינלאומי שתומך בשפות רבות. לאור הסערות הפורצות מדי פעם לאחר שאתר כזה או אחר כולל או משמיט את ישראל או את הרשות הפלסטינאית ברשימת המדינות שלו, מעניין לגלות שאנחנו לא לבד בסיפור הזה: אתרים רבים מורידים את דגל טייוואן כי מסתבר שהוא פוגע ברגשותיהם של הסינים. נו שוין.

CC by nikolasco

תמיכה בממשק מגע במחשב הביתי – עם עכבר המגע החדש

כזכור, טרם השקתה של חלונות 7, אחת התכונות המדוברות יותר שלה הייתה התמיכה במסכי מגע. אבל מספר המשתמשים הביתיים שבמחשב שלהם יש מסך מגע הוא אפסי, ולא נראה שהוא הולך לגדול בזמן הקרוב, במיוחד לאור הצמיחה האדירה בתחום מחשבי הלוח. הפתרון של מיקרוסופט, שלא רוצים לאבד את אחת ה-killer features שלהם, הוא להביא את מסך המגע אל המשתמש – על גבי עכבר. השבוע, בתערוכת CES המפורסמת, מיקרסופט הציגה את ה-touch mouse, עכבר שניתן לבצע עליו פעולות multi-touch. במילים אחרות, עכשיו גם למיקרוסופט יש Magic Mouse. לחצו להדגמה ופירוט של התנועות הנתמכות.

המהות של עיצוב אינטראקציה

כתבות בנושא "מהו עיצוב ממשקים" מתפרסמות בערך אחת לחודש. נכון לעכשיו, אם הייתי צריך לבחור כתבה אחת בלבד ולשלוח אותה למישהו שבאמת רוצה להכיר את התחום, ולא מחפש הגדרה של שני משפטים, הייתי שולח לו את הכתבה הזו. עבודה מצוינת של מיפוי תפקידים ותחומי פעילות, תיאור התבניות ומושגי היסוד המרכזיים, והמון המון דוגמאות. מאוד מומלץ למסגרות של אקדמיה, הדרכה והכשרה.

UI כמנגנון ויסות עצמי

פעם אחר פעם אני נוכח מחדש שרק במקרים נדירים אפשר לדבר על ממשק "נכון" ו"לא נכון" בצורה אבסולוטית. הממשק הוא כלי להשגת מטרות, והוא משפיע על התנהגות המשתמש. הכלי יכול להיות מתאים למשימה, וככל שנטיב להגדיר את המשימה, כך נדע לעצב את הכלי בצורה מדויקת יותר. הנה פוסט קצר שמנתח דוגמא יפה של העקרון הזה, בהקשר של ניהול תגיות.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

7 תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח