בית  >  כתבות  > קישורי השבוע 02/01/2011

קישורי השבוע 02/01/2011

ויטלי מיז'יריצקי, 2/1/2011. אין תגובות.

בקישורי השבוע: שבעה מיתוסים על אבות טיפוס מנייר, חוויית המשחק בקינקט, 12 רעיונות ה-UI המבריקים מ-2010, והליגה של ספרי ה-UX.


cc by Wendell

שבעה מיתוסים על אבות טיפוס מנייר

"אני לא יודע לצייר", "wireframe זה בדיוק כמו אבטיפוס מנייר", "גם לוח מחיק עובד טוב". אלו הם שלושה מתוך שבע מיתוסים נפוצים על יצירת אבות טיפוס מנייר שנבחנים בכתבה זו. טוב גם לאנשי UX שמתלבטים בנושא, וגם ללקוחות שלא תמיד מבינים למה טובים הניירות האלה.

נילסן על קינקט

"מחוות לא עקביות, פקודות בלתי נראות, הזהרות שמתעלמים מהן, חלונות אישור לא נוחים. אבל כיף לשחק בזה". כך מסכם ג'ייקוב נילסן את חוויית המשחק בקינקט – התוסף החדש של מיקרוסופט לפלטפורמת Xbox, שמטריף את העולם בערך כמו שעשה ה-Wii לפני כמה שנים. נילסן מפרסם סקירה ארוכה, שיטתית ומאוד מרשימה על ממשק הקינקט.

12 מרעיונות ה-UI המבריקים של שנת 2010

טוויטר לפעוטות, שלט רחוק ללא כפתורים (וגם ללא מסך מגע), ו… אהם… פסיכולוג רובוטי פרוותי שמתלבש על הזרוע? אוסף מעניין שמציג את "12 הרעיונות הטובים של השנה בעיצוב ממשקים".

שתי טכנולוגיות גדולות שאפל הולכת להרוג בשנת 2011

בשנת 2010 אפל נתנה לנו את האייפאד, את האייפון 4, ואת המקבוק אייר החדש. אה, ואת הביטלז באייטונז. אבל אפל יודעת גם לקחת, ולא מדובר רק בכסף או בנשמה. לטענת כותב הפוסט, בשנת 2011 אפל הולכת לבטל את טכנולוגיות הכונן האופטי, ואת סרגלי הגלילה. מחבר הפוסט מציג דעה מסקרנת מאוד – הוא מזהה את יתרונות סרגלי הגלילה, וצופה שזה יעורר התנגדות רבה בקרב המשתמשים, אבל לטענתו גדולתה של אפל היא בזה שהיא לא ממש מתחשבת ברצונות המשתמשים אלא קובעת עובדות בשטח ומחנכת את המשתמשים בדרך הקשה. אולי העמדה הזאת קשורה בצורה כלשהי לשם האתר בו התפרסמה הכתבה – CultOfMac.

טבלת הליגה של ספרי UX

לכל מי שמתעניין בספרות בתחום, יש כאן דרך מצוינת להחליט על הספר הבא. מועדוני ספרי ה-UX די נפוצים בחו"ל, כלומר קבוצת אנשי מקצוע שקוראים ספר כלשהו ודנים בו לאחר מכן. הכותב בחר 20 ספרים מפורסמים בתחום, ודירג אותם על פי מספר המועדונים שקראו כל ספר במהלך השנה. ומאחר שהוא עשה את זה גם בשנה שעברה, קיבלנו גם טבלה של עלייה או ירידה בדירוגו של כל ספר יחסית לשנה שעברה.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

אין תגובות עדיין.

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח