בית  >  כתבות  > קישורי השבוע – מעכשיו באריזה חדשה

קישורי השבוע – מעכשיו באריזה חדשה

ויטלי מיז'יריצקי, 26/11/2010. 5 תגובות.

במסגרת השינויים והחידושים באתר, השבוע החלטנו לנסות פיילוט נוסף ולפרסם את קישורי חוויית משתמש ברשת – כפוסט. תגידו לנו מה דעתכם.


מתוך "20 דברים שלמדתי על דפדפנים ועל הרשת"

20 דברים שלמדתי על דפדפנים ועל הרשת – זה שמו של פרויקט קטן של גוגל שמסתובב ברשת השבוע. מדובר בספרון מקוון קטן וחמוד, שמהווה מעין מבוא או סקירה מהירה של מהו האינטרנט, ממה הוא בנוי, איך הוא עובד, ואיזה טריקים הוא יודע לעשות. שווה הצצה – גם למי שלא הולך ללמוד מזה שום דבר חדש.

נראה שמעבר לתוכן הספרון, הוא גם משמש כהדגמת יכולות מאוד בסיסית של HTML 5. מי שרוצה, יכול גם לראות בזה עקיצה קטנה כלפי מיקרוסופט, כי הרבה מההדגמות הראשונות של Silverlight ו-WPF השוויצו מאוד באפקט "מעבר העמוד" שמיושם גם כאן (אבל בסילברלייט זה עדיין הרבה יותר יפה).

***

ראיון קצרצר עם Doug Bowman, האיש שעשה הרבה רעש כשהוא עזב את גוגל לפני כשנה ופירסם פוסט טיפה בכייני על זה שגוגל נשלטת ע"י אנשים שלא מבינים את נפש המעצב ומריצים מבדקי A/B כדי להכריע בין 41 גוונים שונים של כחול. בכל אופן, עכשיו דאג הוא מנהל הקריאייטיב בטוויטר, והוא מדבר עם mashable על העיצוב המחודש של טוויטר ועל מה שעומד מאחוריו. וגם – הדגמה יפה של חתך הזהב, כפי שהוא בא לידי ביטוי בטוויטר החדש.

***

ה-wireframe מת, יחי הפרוטוטייפ! זה מאמר שמגיע מזווית לא צפויה, ומעלה טענות מעניינות. הטענה המרכזית, כפי שאפשר לנחש מהכותרת, היא שזמנם של ה-wireframes עבר, ושאנחנו כאנשי מקצוע צריכים לאמץ במקומם את האב-טיפוס. אפשר להתווכח עם חלק גדול מהטיעונים במאמר, אבל זו בכל מקרה קריאה מעניינת שמספקת הרבה חומר למחשבה. וכמובן שבתגובות עולה השאלה הנצחית של היכן נגמר ה-wireframe ומתחיל הפרוטוטייפ, והיכן ברצף הזה נמצא ה-mockup, ומהו spec וכו'. בקיצור, התגובות מרתקות.

***

ובמדור "אם אין אני לי, מי לי?": הצלחתם להבין מה הסיפור עם המייל של פייסבוק? אני לא. וזה אחרי ניתוח מפורט של סרטון ההסברה שלהם.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

5 תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח