בית  >  כתבות  > פיקאסה בעברית, או שאולי תירבעב הסאקיפ?

פיקאסה בעברית, או שאולי תירבעב הסאקיפ?

ברק דנין, 3/3/2010. 7 תגובות.

תירגום אפליקציות לעברית הוא קשה, במיוחד למי שלא דובר עברית. כל הג'וּז האלה, הכל אצלם הפוך. כשמגיע תירגום עקום לאיזה אפליקציית Open Source שאיזה תיכוניסט תירגם, זה די צפוי. כשגוגל מצהירה בגאווה שהיא תומכת ב-38 שפות, אתה לא מצפה לראות משהו שנראה כך…


הטעויות לבית פיקאסה

הבעיות שיש בממשק של פיקאסה בעברית כל-כך גסות, שנראה שנתנו ל-Google Translate לתרגם אותו. קשה לי להאמין שאיזשהו בעל מקצוע (אפילו מקצוע שלא קשור לממשק) היה מוציא תחת ידיו כל-כך הרבה טעויות.

אין היפוך אייקונים

יש פקודה בממשק התוכנה של חלונות (WIN32 API) שמתכנת יכול להעביר לחלון, והיא גורמת לו שיופיע הפוך. הפקודה קיימת בדיוק בשביל שפות שכתובות מימין לשמאל. בחלונות בעברית הפקודה הזו מועברת לכל החלונות באופן אוטומאטי, אם אני לא טועה. זה מה שגורם ל-X של סגירת החלון להופיע משמאל למעלה ולא מימין, לכפתור ה-Start להופיע בפינה הימנית למטה ולא השמאלית, להצללות לעבור לצד השני וכו'.

נניח שמי שתכנת את זה בדק את זה על חלונות בעברית, ואז הכל התהפך אוטומאטית, והופיע נכון. מה, אין דוברי עברית עם חלונות באנגלית? (יש! ואני לא היחיד). גם אם זה נבדק על חלונות בעברית, ונועד לבעלי חלונות עברית בלבד, איך אפשר להסביר את הכיוון של החץ כאן? ולמה מעלים לי את הממשק העברי העקום הזה באופן אוטומאטי אם הוא לא מתאים למערכת ההפעלה שלי? מישהו שכח לעשות QA.

אייקונים לא מתהפכים אוטומאטית בחלונות בעברית, למיטב ידיעתי, עם הפקודה שהזכרתי קודם. כדי שכיוון החץ יתפרש כ"אחורה", הוא אמור להצביע לכיוון ההפוך מכיוון הקריאה. כך זה בדפדפנים, אשפים (wizards) ובעוד מקומות. כאן שכחו להפוך את האייקון.

סרגל הפקודות

בסרגל הפקודות של פיקאסה יש, באופן לא ממש מפתיע, פקודות. פקודות נהוג לתת בעברית (וגם בממשק) בלשון ציווי. העלה – מצויין. קנה – בסדר. דוא"ל – נניח שאין מקום והתפשרנו. אבל למה "הדפסה" ולא "הדפס"? ולמה "ייצא" בלשון עתיד, ולא "יצא" בלשון ציווי?

אתם מדברים בשפת iw-IL?

מסתבר שכן. זו גם ברירת המחדל של המערכת.

שפות אחרות, אגב, דווקא מוצגות, ולפי ההמלצה שבדרך כלל נותנים לבחירה של שפה – הן מוצגות באמצעות השפה עצמה.

סיכום

נראה מוזר שגוגל יצאו עם דבר כל-כך גולמי שלא נבדק. אם מישהו מכם יודע מה הסיפור פה, אני אשמח לשמוע. אני מקווה שזה ישתפר בהמשך, אבל בינתיים – אני חוזר לאנגלית.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

7 תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח