בית  >  כתבות  > סקר שכר ותעריפים 2015

סקר שכר ותעריפים 2015

צוות UXI, 3/9/2015. 7 תגובות.

סקר השכר השנתי של קהילת ה-UX הישראלית מתפרסם זו השנה ה-6.
מרתק לבחון את השינויים שחלים בתחום, כמו למשל המגמה המפתיעה בהגדרות תפקיד המאפיין.
מנגד, מעניין לראות את היציבות שמסתמנת ומתבססת במשכורות ובתנאים. הפרטים המלאים בגוף הכתבה.

באמצעות סקר השכר, ביקשנו לבדוק נתונים כלליים שתמיד מעניין להתעדכן במצבם בשוק – משכורות ותנאי העסקה תחת פילוחים שונים (השכלה אקדמאית, שנות ניסיון, מגדר ועוד). בנוסף, בדקנו גם מגמות שבהן הבחנו בשנים הקודמות: הבדלים בתנאי העסקה בין נשים לגברים, כמו גם צמיחת קבוצת מעצבי
ה-UI/UX – מאפיינים שהם גם מעצבים. גילינו נתונים מרתקים.

השנה השתתפו 415 מאפיינים ומעצבים ואנחנו מבקשים להודות לכל אחת ואחד מהם על שעזרו לנו לגבש את הנתונים עבור קהילת ה-UX בארץ.

מי השתתפו בסקר?

15 המשיבים שהעידו כי הם לא מאפיינים או מעצבים אינם מופיעים בניתוח הנתונים שלהלן.
המשיבים על הסקר השנה מתחלקים ל-3 קבוצות: מאפיינים, מעצבים ומעצבי UI/UX. הקבוצה האחרונה גדלה ביותר מפי 2 ביחס לשנה שעברה (אז היא נקראה "גם וגם"), כך שעכשיו היא הקבוצה הגדולה ביותר מבין המשיבים לסקר ומהווה 38% מכלל המשיבים על הסקר.

1 סקר שכר ותעריפים 2015

 

4 סקר שכר ותעריפים 2015

 סקר שכר ותעריפים 2015

הפער בין נשים לגברים הולך ומצטמצם

אחרי פער של 33% בין משכורות הגברים לאלו של הנשים, שדווחו בסקר 2014, השנה אנחנו עדים לירידה משמעותית והפער עומד על 16% בלבד. למרות שהפער שדווח בשנה שעברה היווה עלייה ביחס לשנה שקדמה לו (2013), מגמת הירידה הכללית נמשכת כבר מהסקר של 2012 ועד היום. מעניין יהיה לבחון את הנתון הזה בסקר של השנה הבאה ולראות האם המגמה נמשכת.

3 סקר שכר ותעריפים 2015

מאפיינים מרוצים מהמקצוע אבל ממליצים עליו פחות מבעבר

כ-90% מכלל המשיבים על הסקר דיווחו שאילו הייתה להם האפשרות לבחור מחדש במסלול לימודים ומקצוע, הם היו עושים את אותן בחירות. אולם, בעוד שיותר מעצבים ומעצביUI/UX דיווחו שהיו ממליצים למכריהם ללכת בעקבותיהם המקצועיות, ללמוד ולעסוק בתחום בו הם עוסקים, בקרב מאפיינים דווקא חלה ירידה משמעותית, של כ-20% באותו נושא. ייתכן שכניסתם של הרבה אנשי מקצוע חדשים לתחום, הביאה מאפיינים להאמין שזהו לא זמן מתאים להיכנס לשוק.

5 סקר שכר ותעריפים 2015

 סקר שכר ותעריפים 2015

אוהבים לאפיין ולעצב, אבל לא בודקים

חלקים משמעותיים מתהליך אפיון ועיצוב הם שלבי המחקר והבדיקות. אלה, הם צעדים יסודיים ותשתיתיים בתהליך, שמשפיעים על קבלת החלטות בשלבים שאחריהם. עם זאת, יצירת wireframes היא משמעותית מאוד עבור מאפיינים – 88% מהמאפיינים דיווחו שיצרו הרבה wireframes בחצי השנה האחרונה – בעוד רק 17% מהם דיווחו שביצעו הרבה ניתוחי אנליטיקס. דווקא מעצבי UI/UX מנתחים נתוני אנליטיקס הרבה יותר – 30% מהם דיווחו שביצעו הרבה ניתוחי אנליטיקס בשנה האחרונה.

8 סקר שכר ותעריפים 2015

 

 סקר שכר ותעריפים 2015

 

לצד זה, מאפיינים עדיין מבצעים הרבה יותר בדיקות שמישות מאשר מעצבים ומעצבי UI/UX. מעניין אם בשנה הבאה המעצבים ילכו בעקבות המאפיינים בתחום הזה.

 

 סקר שכר ותעריפים 2015

 

תוכנות בשימוש מאפיינים – אורחת חדשה ברשימה

בדומה לשנים הקודמות, תוצאות הסקר מראות שהתוכנה המובילה לאפיון היא Axure. המגמה נשמרה גם עם Power Point ו-Visio במקומות השני והשלישי בהתאמה. לתוך הרשימה המובילה נכנסה Invision, שמשמשת בעיקר לשיתוף אפיונים ועיצובים, עם 12% מהמאפיינים שדיווחו שהשתמשו בה הרבה בשנה האחרונה.

11 סקר שכר ותעריפים 2015

 

תוכנות וכלים בשימוש מעצבים – שליטה ברורה

בקרב מעצבים המגמה ברורה מאוד, כאשר Photoshop ו-Illustrator הן השליטות הברורות כתוכנות עיצוב. למעשה, מלבד כלי ה-wacom המשמש כלוח ציור אלקטרוני, התוכנות של Adobe מובילות את הרשימה כמעט לגמרי.

10 סקר שכר ותעריפים 2015

 

מעצבים מייצרים יותר אנימציות, למאפיינים יש פתרונות אחרים

הדגמת אנימציות ב-mockup נועדה לסייע בהעברת המסר של האפיון והיא נושא שמעסיק מאפיינים רבים: כיצד ממחישים את האנימציה הנדרשת לצוות הפיתוח? היה חשוב לנו לברר מה קורה "בשטח" ולכן שאלנו שאלה ספציפית על הנושא בסקר שלנו.
בעוד שמעצבים משתמשים בכלים הגרפיים שעומדים לרשותם לשם יצירת אנימציות (Flash, After Effects ועוד), מאפיינים ומעצבי UI/UX מעדיפים למצוא פתרונות כמו קישור לאתר קיים בו מופיעה האנימציה בה הם מתכוונים להשתמש. עם זאת, השיטה המובילה אצל מאפיינים היא הדגמת האנימציה באקשור, כאשר 51% מהמאפיינים דיווחו שהם משתמשים בשיטה זו הרבה. השיטה המובילה בקרב כלל המשיבים על הסקר היא עדיין הפשוטה ביותר לביצוע והיא כתיבת הסבר מילולי שמתאר את האנימציה, על גבי האפיון או העיצוב.

12 סקר שכר ותעריפים 2015

 

מאפיינים ומעצבים – שכר ותעריפים
טבלאות השכר מציגות שכר ברוטו חציוני, יחד עם אחוזון 25% ואחוזון 75%. 

 סקר שכר ותעריפים 2015

שכר מאפיינים

15 סקר שכר ותעריפים 2015

 

 1 סקר שכר ותעריפים 2015

 

17 סקר שכר ותעריפים 2015

 

שכר מעצבים

18 סקר שכר ותעריפים 2015

19 סקר שכר ותעריפים 2015

142 סקר שכר ותעריפים 2015

כתבות בנושאים דומיםתגובות

7 תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח