בית  >  כתבות  > סיכום 2010 ב-UXI, וההפתעות שמצפות ב-2011

סיכום 2010 ב-UXI, וההפתעות שמצפות ב-2011

ברק דנין, 28/12/2010. אין תגובות.

2010 הייתה השנה שבה UXI נוסד. התחלנו בסוף 2009, עלינו לאויר במרץ 2010, ופתאום, בלי להרגיש נגמרה לה שנה. שנה די מדהימה, אני חייב להגיד 🙂

רציתי להגיד כמה מילים על מה שקרה בשנה האחרונה, ובעיקר על מה שאנחנו מתכננים לעשות ב-2011. הולך להיות מעניין…

שתהיה לכולנו שנה אזרחית מצויינת!


UXI קרה מאוד מהר, בסך-הכל. התחלנו בנובמבר 2009 תשעה אנשים, כיום אנחנו 10, כמעט כולנו נמצאים ב-UXI מהיום הראשון (אפשר להכיר אותנו כאן). הקמנו בלוג זמני שתיעד את תהליך ההקמה, ותוך 4 חודשים של איפיון, עיצוב ופיתוח הגענו לאתר כפי שהוא היום. אתר UXI עלה לאוויר ב-1/3/2010. זה לא היה פשוט, אבל אני חושב שאני יכול להגיד בשם כל הצוות שמאוד נהנינו מהעשיה.

פעילויות ב-2010

קיימנו ב-2010 שלושה מפגשי ערב וכנס אחד של יום שלם.

כנס: UXI Live 2010, ב-5/10/2010

הנה טעימה קטנה מכנס UXI Live 2010 שהתקיים באוקטובר, 2010. בכנס נכחו כ-460 איש:

תודה לכל המופיעים  בסרטון: רונאל מור, איל שחר, תומר דביר, זהר עמיהוד, הדס אריאל קמחי, שלומי קוריץ, ויקה פינקל, שחר גבע ואורן יומטוב.

3 מפגשי ערב

בכל אחד ממפגשי הערב, שהיו כולם בחינם, נכחו 160-180 איש, ובמפגש האחרון הצטרפו בשידור חי מהבית עוד כ-70 איש.

 • המפגש הראשון התקיים במאי ועסק באיפיון לאייפון ולסלולר. אודי סלנט מפלאפון הרצה, אני הרציתי אחריו, והיה פאנל מכובד שכלל את אודי סלנט מפלאפון, אסף פריאל מאינקוד היפרה, חן שקדי ממטריקס, יורם רוזנר מ-5IVE, ליאור יאיר מ-Netcraft ושני אבנט מ-Netwise. הקלטנו אותו בוידאו ואפשר לצפות בכל ההרצאות ברשת.
 • המפגש השני התקיים ביולי ועסק באבות-טיפוס, והתמקד בעקרונות יצירת אבות-טיפוס ובשני כלים: Axure ו-Powerpoint. ליאור יאיר מנטקראפט הרצה ולאחריו רן לירון (אז ממטריקס) הרצה גם הוא. שתי ההרצאות צולמו ואפשר לצפות בהן כאן.
 • המפגש השלישי התקיים בשבוע שעבר, בדצמבר, ועסק בבדיקות שמישות, במעבדה ודרך הרשת. הרצו אורן שמיר ממקאן אריקסון ושירה לוק-זילברמן מנטקראפט על בדיקות במעבדה, ואחריהם הרצה דרך הרשת Paul Veugen, מנכ"ל ומייסד Usabilla, שסיפר על כלי בדיקות דרך הרשת. גם כאן – כן כן – הכל הוקלט, ואפשר לצפות בהקלטות באתר.

אתר חי ובועט

מלבד הפעילות במפגשים וכנסים האתר גם הוא פעל לא מעט:

 • התפרסמו 80 כתבות וכ-700 תגובות
 • התפרסמו 121 דיונים ו-716 תגובות
 • בחודש האחרון הגיעו לאתר מעל 4,000 איש (יוניקים)

ניוזלטר שבועי

הניוזלטר שלנו מגיע למעל 1,000 איש, ורבים נוספים מצטרפים מדי שבוע. אפשר להירשם אליו כאן.

דף בפייסבוק

על הדף שלנו בפייסבוק עשו like כבר יותר מ-500 איש.

בסך-הכל, נראה שיש די הרבה אנשים שהתחום של חוויית משתמש מעניין אותם.

מה צפוי ב-2011?

רובכם לא ידעתם על זה, אבל עבדנו לא מעט זמן על גיבוש תכנים ל-2011. רבים מאנשי הצוות, אני ביניהם, קראנו את כל המשובים מפעילויות 2010. היו לא מעט נושאים שחזרו על עצמם, והיה חשוב לנו לתת להם מקום בפעילויות של UXI בשנה הבאה. הם באים לידי ביטוי גם במפגשי הערב וגם בכנס השנתי.

קהילת חברי UXI

החלטה משמעותית ראשונה שקיבלנו היא להקים את קהילת חברי UXI. כמו ארגונים רבים בעולם אנחנו נשתדל לתת ערך רב לחברים, גם מקצועי וגם כספי. החברות בארגון כרוכה בתשלום דמי חברות שנתיים. אתם יכולים לקרוא עוד על החברות כאן:
http://uxi.org.il/members

החברות תקנה לכם הנחות בשווי של אלפי שקלים, גם בפעילויות UXI (בין 40-50% הנחה) וגם בכנסים, שירותים ומוצרי תוכנה לעוסקים בתחום ה-UX. בקרוב יהיה גם סמל מיוחד שחברי UXI יוכלו לשלב באתר ובקורות החיים שלהם, כדי לציין את החברות שלהם בארגון.

בנוסף לכל אלה, לחברים ב-UXI יש קבוצה פרטית בפייסבוק שאפשר להפגש בה אונליין עם חברים אחרים בארגון, ליצור קשרים, ללמוד אחד מהשני ועוד.

6 מפגשי ערב

החלטה שניה שקיבלנו היא לקיים 6 מפגשי ערב בתשלום במהלך 2011, אחת לחודשיים בערך. המפגשים מתוכננים כרגע להתקיים ב-ZOA (בית ציוני אמריקה), כמו המפגש האחרון, ויש תאריכים עבור כולם.

הנושאים המתוכננים הם:

 • לוקליזציה והתאמה לתרבויות אחרות
 • עיצוב גראפי ואפיון: חברים או אויבים?
 • סמארטפון וטאבלט – עולם הממשק החדש
 • נגישות וחוויית הגולש העיוור
 • מבט חדש על פרסונות
 • שיעורים מעולם המשחקים וההימורים

אפשר לקרוא על המפגשים בפירוט כאן:
http://uxi.org.il/members/evenings

בשלב זה אין כוונה להעביר את המפגשים דרך הרשת לקהל הרחב – הם צפויים להיות זמינים רק לנוכחים באולם.

UXI Live 2011: כנס בן יומיים, 7-8/9/2011 – שמרו את התאריכים

אחרי ההצלחה הגדולה של כנס UXI Live 2010, החלטנו לשדרג את הכנס ב-2011 בשני היבטים עיקריים (בינתיים):
 • יומיים במקום יום אחד. ביום הראשון (7.9.2011) יהיו סדנאות מעשיות ובשני הרצאות פרונטאליות.
 • Whitney Hess, Leah Buleyמרצות מחו"ל. רבים כתבו במשוב על הכנס של 2010 שהיו רוצים לשמוע אנשי מקצוע מחו"ל, לראות יותר נשים בצוות המרצים וגם לקבל יותר תוכן מעשי ויישומי. ניסינו לפתור הכל בבת אחת 🙂
  בכנס השנה הסכימו להשתתף שתי דוברות מרתקות מארה"ב, האחת היא Whitney Hess, והשניה היא Leah Buley מ-Adaptive Path. עוד על ההרצאות והסדנאות שלהן בכנס – בהמשך. מבטיח לעדכן אתכם בפרטים המלאים.

הכנס מתוכנן להתקיים ב-7-8/9/2011, לפני החגים, בכפר המכביה. אם אתם רוצים להבטיח שתשמעו עליו מוקדם מספיק ושלא תפספסו אותו, אתם מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו כבר עכשיו.

תכנים מקצועיים איכותיים: בואו לכתוב גם אתם

אנחנו לא מתכננים להפסיק לכתוב! אני מבטיח בשמי ובשם הצוות שנשתדל להמשיך להגיש לכם תכנים חדשים, אני מקווה שימשיכו לעניין גם אתכם.

יש לכם משהו חשוב להגיד? אוהבים לכתוב?
אנחנו כאן כדי לתת לכם במה. אם אתם יודעים לכתוב תוכן מקצועי מעניין ורוצים להגיע לאלפי קוראים שמתעניינים ב-UX, אתם מוזמנים לפנות אלי, barak@uxi.org.il. אני אשתדל לפרסם את מה שכתבתם, בכפוף לשיקולי עריכה והמערכת, כמובן.

רוצים להציע עוד רעיונות?

יש דברים שאתם רוצים שנעשה בשנה הבאה ולא הוזכרו פה? רוצים להגיד משהו על כל התוכניות האלה? איזור התגובות כאן למטה פתוח ומחכה לכם. אפשר גם לכתוב אלינו ישירות.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

אין תגובות עדיין.

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח