בית  >  כתבות  > מפגש ערב: חוויית משתמש בעולם הפיננסי

מפגש ערב: חוויית משתמש בעולם הפיננסי

ברק דנין, 23/4/2012. תגובה אחת.

העולם הפיננסי נמצא ברשת כבר מזמן, אבל הכניסה שלו לעולם הסמארטפונים והטבלטים מכניסה בו הרבה שינויים וחידושים. כמו בכל עולם תוכן, ישנם סטנדרטים (פחות או יותר) לממשק; כמו בכל עולם תוכן, תמצאו כאלה שנצמדים לסטנדרטים ואחרים שמחפשים כיצד לחדש ולפרוץ קדימה, כיצד ליצור חוויות חדשות ומעניינות יותר.

במפגש הקרוב שלנו, מפגש מס' 11, נארח מרצים שעוסקים באפיון חוויית משתמש לעולם הפיננסי. נכיר את האתגרים הייחודיים לעולם הזה דרך עיני הבנק, הרגולטור וספקי שירותי אפיון ופיתוח לעולם זה ודרך פרויקטים אמיתיים שבוצעו בתחום. נסתכל על האסטרטגיה והמגמות בתחום וגם על פרטי הממשק.

המפגש יתקיים ביום ראשון, ה-6/5/2012 במכללה האקדמית תל אביב יפו, באודיטוריום של בניין ווסטון, בקומה 1.
התכנסות משעה 18:00, הרצאות משעה 18:30 (הוראות הגעה)

המפגש בתשלום ונדרשת הרשמה מוקדמת. מספר המקומות מוגבל.

לתשומת לבכם: לא ניתן לשלם יותר באתר, ניתן להגיע ולשלם במקום האירוע. יש מקום באולם.

תודה גדולה למתחם ליזמות במכללה האקדמית ת"א-יפו, שמארחים אותנו!

המפגש בחסות:

 


cc by 401k

תקציר ההרצאות

18:40 חוויית בנקאות אחרת – אפליקציית בנק הפועלים באייפד

מרצה: גיל פארן, מנהל  תחום חוויית המשתמש באגף בנקאות ישירה, בנק הפועלים

לילה. שרועים על הכורסה, טאבלט ביד. הכל בניחותא, היה יום מפרך בעבודה… מה לסיטואציה הזאת ולבנקאות? האם חוויית הבנקאות בטאבלט דומה לסמארטפון, למחשב השולחני, ללפטופ, או שמא מדובר בחוויה מסוג אחר?

היום כבר ברור שהטאבלטים מהווים ערוץ מרכזי אצל מספר הולך וגדל של משתמשים. בהרצאה נתעמק בפרויקט החדשני של אפליקציית בנק הפועלים לאייפד – תכנון הקונספט, מאפייני הממשק והעיצוב המותאמים לטאבלט, תהליכי עבודה בין גורמי המפתח ותובנות עיקריות מהפרויקט. לבסוף, ננסה להבין כיצד מוצאים את האיזון בין חוויה עשירה לבין מידע פיננסי מובהק.

גיל פארן מנהל את תחום חוויית המשתמש באגף בנקאות ישירה של בנק הפועלים. התחום מתמקד במגוון אתרי הבנק – הפרטי, העסקי, השיווקי, הבינלאומי ועוד, וכן באפליקציות הסלולריות. לגיל ניסיון עשיר בתכנון ועיצוב ממשקים לערוצי האינטרנט והסלולר בארץ ובחו"ל.

19:15 איפה הכסף? אתגרים והזדמנויות באפיון אפליקציות פיננסיות

מרצים: ניצן אביטוב, מנכ"ל UXpert, ודן ליכטנפלד, מנכ"ל Ideo Mobile

ההרצאה תכלול סקירה של עקרונות ודוגמאות "מהשטח" להיבטי האפיון והפיתוח של אפליקציות פיננסיות בעידן מסכי המגע. מעבר ממערכות מידע "אפורות" למערכות שמספקות חווייה, כלים לניהול פיננסי ומידע שיווקי ומכירתי, בסביבה של ריבוי ערוצים וריבוי מכשירי קצה.

ניצן אביטוב, מנכ"ל חברת UXpert. החברה עוסקת באפיון, עיצוב ופיתוח חוויית משתמש לאפליקציות ואתרי אינטרנט עבור לקוחות בארץ ובעולם. בעל תואר אקדמי בכלכלה ובניהול ונסיון עשיר במגוון תפקידי פיתוח, עיצוב, ניהול מוצר וחוויית משתמש. חבר צוות UXI.

דן ליכטנפלד, מנכ"ל אידאומובייל. החברה עוסקת בפיתוח ערוצי המובייל של ארגוני פיננסים ובריאות מובילים בארץ ובעולם. לדן כ-20 שנות ניסיון בייעוץ, פיתוח וליווי פרויקטים של פיתוח ערוצים מקוונים בארגונים. הוא יועץ אסטרטגי מוכר בפרט בסקטור הפיננסי וליווה מספר בנקים בהגדרה של ארכיטקטורות רב-ערוציות.

20:20 האתר החדש של בנק ישראל: UX בשירות הממסד הפיננסי

מרצה: אלון בן-נון, יועץ חוויית משתמש עצמאי

בשנה הנוכחית יעלה לרשת האתר החדש של בנק ישראל. את ההחלטה לערוך שדרוג יסודי במבנה מערך המידע הארגוני ולהציבה בסדר עדיפות גבוה, הוביל הנגיד פרופ' סטנלי פישר ואף מינה לצורך ניהול המשימה את אחד מיועציו הבכירים. את תהליך השינוי, שהחל בשנת 2009 בצל המשבר הכלכלי הגואה, ליווה אלון, שיספר על הרפתקאותיו ותלאותיו של יועץ חווית משתמש קטן שנקלע ללב ההתרחשות הפיננסית הגלובלית.

אלון בן-נון הוא מחלוצי תחום חווית המשתמש בארץ (עוד מהעידן בו יובשו ביצות דיגיטאליות). כיום פועל כיועץ עצמאי במתן שירותי מחקר ופיתוח של אינטראקציה דיגיטאלית לגופים וארגונים בולטים במשק.

20:55 בנקאות פרטית דיגיטלית – מגמות וטרנדים בחווית הלקוח

מרצה: שי רוזן, מנהל תחום האסטרטגיה והייעוץ בריל קומרס

ההרצאה תעסוק בתיאור המגמות העדכניות של שירותי הבנקאות הדיגיטלית למגזר הפרטי ותראה כיצד הופכים הבנקים מספקי שירות אדישים לשחקני D2C אינטרנטיים תחרותיים ומקצועיים. בין הנושאים שיכללו בהרצאה: מגמות בשימושים בשירותי בנקאות פרטית באינטרנט; חווית לקוח מלאה בבנקאות דיגיטלית – משלב חיפוש המידע ועד שלב סגירת העסקה; מגמות בחווית המשתמש; בנקאות דיגיטלית כמסחר אלקטרוני; בנקאות דיגיטלית במובייל.

שי רוזן, מנהל תחום האסטרטגיה והייעוץ בריל קומרס, מתמחה בפיתוח אסטרטגיה לפעילות דיגיטלית, פיתוח קונספט וחווית משתמש לאתרי אינטרנט ואפליקציות סמארטפון מובייל. משמש כיועץ לחברות מובילות בשוק הישראלי. בעל נסיון מעשי עשיר עסקי וטכנולוגי בניהול פעילויות אינטרנט ומובייל מסחריות שונות ומגוונות.

 

תוכנית האירוע

18:00 התכנסות

18:30 דברי פתיחה
ד"ר אייל בנימין, ראש המתחם ליזמות, המכללה האקדמית ת"א-יפו
ברק דנין, יו"ר ארגון חוויית משתמש ישראל

18:40 בנקאות פרטית דיגיטלית – מגמות וטרנדים בחווית הלקוח
שי רוזן, RealCommerce

19:15 חוויית בנקאות אחרת – אפליקציית בנק הפועלים באייפד
גיל פארן, בנק הפועלים

19:50 הפסקה

20:20 איפה הכסף? אתגרים והזדמנויות באפיון אפליקציות פיננסיות
ניצן אביטוב, UXpert, דן ליכטנפלד, Ideo Mobile

20:55 האתר החדש של בנק ישראל: UX בשירות הממסד הפיננסי
אלון בן-נון

21:30 סיום משוער

מפת הגעה, האקדמית תל-אביב יפו

מתי ולאן להגיע?

המפגש יתקיים ב-6/5/2012 במכללה האקדמית תל-אביב יפו, באודיטוריום של בניין ווסטון, בקומה 1.
הרצאות החל מ-18:30, התכנסות וכיבוד טעים מ-18:00. ההשתתפות בתשלום ונדרשת הרשמה מוקדמת (כאן למטה).

 

ברכב:
חניה גדולה נמצאת ברחוב חבר הלאומים 10, תל אביב (מפה).

ברגל/תחבורה ציבורית:
רחוב רבנו ירוחם 2, תל-אביב. (מפה).

 

הרשמה ותשלום

הההשתתפות היא בתשלום ונדרשת הרשמה מוקדמת.

מחיר כרטיס: 99 ש"ח לאורחים ו- 49 ש"ח לחברי UXI.

רוצים ליהנות ממחירי כניסה מוזלים והטבות נוספות? הצטרפו גם אתם כחברים ב-UXI

לא ניתן לשלם יותר באתר, ניתן להגיע ולשלם במקום האירוע. יש מקום באולם.

 

מדיניות ביטולים ניתן לבטל את הכרטיס עד ה-29/4 ולקבל החזר כספי בניכוי 8 ש"ח דמי טיפול. לאחר תאריך זה לא יהיה ניתן לבטל את הכרטיס. לביטול פנה ל-members@uxi.org.il.

כתבות בנושאים דומיםתגובות

תגובה אחת לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח