בית  >  כתבות  > מה לעשות עם רעיונות לא מנוצלים?

מה לעשות עם רעיונות לא מנוצלים?

Addison Duvall, 19/8/2014. אין תגובות.

נכתב על ידי Addison Duvall. פורסם במקור באתר speckyboy.com תורגם על ידי טל משעלי

לכולנו יש רעיונות חדשים, כל הזמן. נו, זו העבודה שלנו. זה דבר מדהים, שלא תבינו אותי לא נכון, אבל לפעמים כמות הרעיונות עולה על כמות הזמן הפנוי שיש לנו היום (או בשאר החיים שלנו) על מנת לממש אותם. במקרים רבים מעצבים ומאפיינים פשוט מחליטים לשרבט את הרעיון בפנקס זמין. כך הם צוברים ערימות של מחברות ופנקסים של רעיונות מצוינים שספק אם יתממשו. זה, עשוי להיות קצת משעמם ולא יעיל. לא קיוויתם פעם לדרך טובה יותר לניצול כל אותם רעיונות מצוינים? הנה כמה הצעות.

קבעו לעצמכם 'דד ליין'

אם אתם באמת רוצים לסיים משהו, הכריחו את עצמכם לפנות לו זמן. ברוב המקרים, יש לנו יותר זמן משאנחנו חושבים. אם יש לכם רעיון שבוער לכם בעצמות (או בכונן הקשיח), פשוט קבעו לעצמכם זמן שבו אתם ניגשים אליו. קחו בחשבון שאולי תצטרכו לסדר מחדש את רשימת המטלות שלכם ולהוציא ממנה כמה משימות זניחות יותר. אבל בסופו של דבר, רק אתם יכולים להחליט איזו מהמשימות חשובה יותר ועבור איזו מהן שווה להקריב משימות אחרות.

איש עובד אל תוך הלילה

קבעו לעצמכם דד-ליין. מקור: Shutterstock

שלבו אותם עם רעיונות נוספים

אם אתם דומים לי מהבחינה הזו, בטח צצים בראשכם קצת יותר ממיליון רעיונות חדשים כל יום. ואם נכפיל את זה בכמה חודשים או אפילו כמה שנים אפשר להגיע בערך ל… מלאנתלפים רעיונות. וואו, זה ממש הרבה!
הרבה פעמים רעיון אחד ממש מתחבר לרעיון אחר, בדרך שאולי לא ציפיתם לה. אתם תמיד יכולים לשלב רעיונות, מה שלא רק יצמצם לכם את רשימת הרעיונות הלא ממומשים, אלא גם יפרה כל אחד מהרעיונות. שילוב רעיונות הוא למעשה טכניקה ידועה של סיעור מוחות. הסיבה היא שהחיבור בין שני רעיונות, יכול ליצור לא רק רעיון שהוא שילוב של שניהם, אלא לפתוח נתיב מחשבה חדש שיוליד רעיון מוצלח עוד יותר.

שני חלקים מתחברים לכדי חלק אחד ויוצרים משהו חדש

שלבו את הרעיונות שלכם עם רעיונות אחרים וצרו רעיון חדש. מקור: Shutterstock

תנו אותם לחבר

רעיונות לא עולים כסף. אם אתם לא מתכוונים לנצל אותם בקרוב, העבירו אותם לחבר. ייתכן שדווקא הוא ידע מה לעשות עם הרעיון הזה, ייתכן שהוא יותר זמין מכם כרגע למימושו. מה שבטוח הוא שהחבר יהיה אסיר תודה על שתרמתם מהיצירתיות שלכם לשלו. דרך אגב, אם אתם דואגים שהרעיון שלכם לא ישמש מקור להשראה, אלא להעתקה, אתם יכולים להפסיק לדאוג – אותו חבר לבטח יישם את הרעיון שלכם אחרת מהביצוע שנרקם בראשכם.

ספר לחברך על הרעיון

תנו את הרעיונות הלא מנוצלים שלכם לחבר שינצל אותם כהלכה. מקור: Shutterstock

הפעילו מסננת קשוחה

לפעמים פשוט צריך להודות שהרעיון הוא לא מספיק טוב ולעבור הלאה. אין טעם ליצור עומס של רעיונות בינוניים ולמעשה, זה עלול לעצור את ההתפתחות היצירתית שלכם. תזכרו שאתם רוצים להיות חממת גידול רעננה לרעיונות טובים, לא מגרש לאחסון רעיונות שלא יוגשמו. לפעמים, זמן מה אחרי שתוותרו על רעיון מסוים, תוכלו להעריך את טיבו טוב יותר – במבחן הזמן רעיון בינוני ייראה לכם כגרוע במיוחד. זה קרה לי כמה פעמים, ככל שאתם מתבגרים במקצוע, גם הטעם שלכם מתפתח ואתם לומדים לזהות רעיונות גרועים בקלות רבה יותר.

לזרוק את הרעיון לזבל

לפעמים כדאי להניח לרעיו אחד ולהתמקד באחרים. מקור: Shutterstock

תעשו כך או כך, העיקר שתעשו משהו!

רעיונות לא מנוצלים לא שווים הרבה. חזרו אל פנקס הרעיונות שלכם באופן תדיר, על מנת לוודא שאתם לא עורמים בו רעיונות ש"אולי יום אחד אעשה איתם משהו". בין אם אתם משלבים בינם לבין רעיון אחר, 'יושבים עליהם', עד שייצא משהו, נותנים אותם למישהו אחר או זורקים אותם לפח, תמיד חשוב לקבל החלטות ולשמור על מגמת תנועה בתהליך היצירה שלכם. כל תזוזה, ערבוב, חיבור או דינמיות של רעיונות הם דלק טוב למנוע היצירתי שלכם, גם אם רעיון מסוימים לא מתממשים כמו שקיוויתם.

 

מה אתם עושים עם הרעיונות העודפים שלכם?

יש לכם הצעות נוספות מה לעשות עם רעיונות, שלא מופיעות בכתבה? הגיבו כאן למטה ושתפו בהצעות שלכם.

 

כתבות בנושאים דומיםתגובות

אין תגובות עדיין.

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח