בית  >  כתבות  > להפיק את המקסימום – 6 טיפים למיצוי מוחלט של יום כנס

להפיק את המקסימום – 6 טיפים למיצוי מוחלט של יום כנס

מרטין פרידמן, 8/12/2014. תגובה אחת.

אחרי שביקרתי בעשרות כנסים ושמעתי כבר את כל הסיסמאות, הגעתי למסקנה:
כנסים יכולים להיות בזבוז של זמן. אבל הם לא חייבים להיות כאלה. אז אם בא לכם להפיק את המירב מכנס UXI Studio המתקרב, ומכנסים בכלל, הנה כמה טיפים ממני.


כמאפיין חוויית משתמש יוצא לי ללכת להרבה כנסים וסדנאות. הצורך שלי הוא ברור – אני רוצה להישאר מעודכן בשיח המקצועי. מעניין אותי ללמוד על נושאים חדשים בתחום, להיחשף לרעיונות חדשים ולקבל השראה ממקורות חדשים.
בכנסים יש המון הזדמנויות מצוינות: להעשיר את הידע בתוכן מקצועי; לפגוש במכרים ותיקים; להכיר אנשים חדשים מהתחום ואפילו למצוא אפשרויות תעסוקה חדשות. אחרי שביקרתי בכנסים רבים למדתי כמה שיטות שעוזרות לי לממש את כל ההזדמנויות האלה: איך ניגשים למישהו חדש ומתחילים בשיחה? איך מפיקים את המירב מתוכן ההרצאה? ואיך דואגים להתמקד בעיקר?

אנשים בסדנה

קשה לכם ליצור שיחה עם האנשים שאתם לא מכירים? יש עוד דרכים

כנס UXI STUDIO נמצא ממש מעבר לפינה לכן חשבתי לשתף אחרים בכמה רעיונות שיכולים להיות שימושיים. את חלקם ניסיתי בעצמי ואת חלקם אני מתכוון לנסות בכנס הקרוב:

תתחייבו

אחת הדרכים הטובות ביותר להפנים חומר היא להסביר אותו למישהו אחר. תבטיחו מראש לעשות פרזנטציה לצוות במשרד, על סדנא או הרצאה מסוימת. קחו את זה צעד אחד קדימה – תקבעו תאריך ביומן, תזמינו את שאר הצוות ותשריינו את חדר הישיבות.

תתכוננו

תחשבו מראש על דילמה מקצועית שכרגע מעסיקה אתכם: אתגר UX שאתם מנסים לפתור, מחסום יצירתי כלשהו וכו'. נושא כזה יכול להתניע שיחה עם אחרים שמתמודדים עם קשיים דומים ולמקד אתכם בתוכן רלוונטי שיוצג במהלך היום.

תשחררו

בכל זאת, זה יום חופש מהעבודה – תודיעו מראש שלא תהיו זמינים לשיחות הקשורות לעבודה ואל תבדקו מיילים. זה זמן שמשוריין להרחבת אופקים נטו, תנצלו אותו עד הסוף, השאר יכול לחכות כמה שעות.

תקצרו

במקום לסכם את ההרצאה מילה במילה – סיכום שאף פעם לא תחזרו אליו – עדיף לכתוב תוך כדי ההרצאה רק נושאים מעניינים שרוצים לקרוא עוד עליהם, או כאלה שאפשר ליישם כשחוזרים למשרד. תצלמו את הדף שכתבתם ותשלחו לעצמכם למייל בעבודה. אל תשכחו לשריין מראש זמן ביומן כדי להתעמק במה שתכתבו בכנס.

תחתכו

אם עד אמצע הרצאה מסוימת אתם מרגישים שהיא לא תורמת לכם, פשוט תצאו. זאת הזדמנות טובה ליצור שיחה עם משתתפים אחרים שגם נמצאים בחוץ, באווירה נינוחה ובסביבה שקטה ורגועה יותר מאשר בהפסקה.

תתמנגלו

אם גם אתכם מביך לפנות לאנשים זרים וליצור שיחה, תנסו דרכים אחרות כדי להכיר אנשים חדשים: לפני הכנס אתם יכולים להציע או לחפש טרמפ לכנס, ולהצטרף לאירוע בפייסבוק או במיטאפ.
ועוד מסר אחד מרגיע – אתם לא לבד. כולם קצת מובכים ולכולם קשה לפתוח בשיחה עם מישהו זר. אם תהיו הראשונים לעשות את זה, לא תצילו רק את עצמכם מהמבוכה אלא גם את המכר החדש שפגשתם.

 

 

UXI STUDIO 14bUXI Studio 2014

ב-14-17/12 יתקיים כנס UXI Studio 2014. הכנס ימשיך במסורת של הבאת המרצים הטובים ביותר, מהכנסים הגדולים ביותר בעולם. המרצים יעבירו יום שלם של הרצאות ובנוסף 5 סדנאות של יום שלם כל אחת. מהרו להזמין,

כתבות בנושאים דומיםתגובות

תגובה אחת לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח