בית  >  כתבות  > יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

קרן כהן מוספי, 24/7/2012. 7 תגובות.

ראשית אפתח בווידוי – אני מאלה שעדיין מאמינים בתעשיית הקולנוע. אוהבת לבקר בבתי קולנוע, ועדיין לא השתכנעתי שאפשר להעתיק או לייצר חוויה דומה עם מערכת קולנוע ביתית מכל סוג שלא תהיה. אולי בהמשך, עם הכניסה של הטלוויזות התלת מימדיות, והטכנולוגיות של הטלוויזיות החכמות אני אשקול שוב. בינתיים אני הולכת באדיקות לסרטים, ואוהבת את החוויה. עוד פרט חשוב לגבי ההרגלים שלי – אני תמיד, אבל תמיד מזמינה כרטיסים דרך האתר. יש לזה כמה סיבות – הימנעות מהמתנה בתורים, ההרגל שלי לבחור מקומות "שווים" באולם, והטבות הניתנות דרך כרטיס האשראי שבו אני משתמשת.

יצא לי להזמין כמה פעמים כרטיסים דרך הממשק הקודם של יס פלנט, שלדעתי היה מאוד לא נוח, ושמחתי לראות שהם השיקו לאחרונה אתר חדש. כבר בהזמנה הראשונה שביצעתי דרך האתר החדש גיליתי שלמרות השיפור מבחינה חזותית, חווית המשתמש שם שנויה במחלוקת. כתבתי להם מייל ועד כה לא נעניתי, מה שכן, אני רוצה לשתף אתכם בכמה דברים שנתקלתי בהם, אשמח לתגובות מאנשים שעוסקים בתחום.

אז בואו נתחיל …מהדברים הטובים

 yes1 יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

 • נחמד שהדברים הראשונים שמקבלים הדגשה הם החיפוש הטקסטואלי וחיפוש לפי לוח הצגות.
 • החיפוש הטקסטואלי נוח לדעתי. אם יודעים מה מחפשים, אז אפשרות השימוש ב Auto-complete מקלה למצוא את הסרט המבוקש
 • מבחינה ויזואלית אהבתי את בחירת הצבעים, ואת התפריט העליון – קצר וממצה.

אז מה בכל זאת לא עובד שם? נתחיל מהאופציה הזאת שממוקמת מתחת לתפריט העליון:

 

נניח שאני מבינה למה צריך ואף כדאי להירשם כמשתמש (לשמור פרטים להזמנה הבאה, וכדומה), אני כמשתמשת לא רשומה – אין סיכוי שאקליק על האופציה הזאת, אז איפה כן נרשמים? אין לי מושג. טוב, האמת שיש לי מושג כי הקלקלתי על האופציה, ושם מסתתרת האופציה להרשמה:

 אז במידה והאינטרס של הרשת הוא שיהיו משתמשים רשומים – אני מציעה לחשוף את האופציה להרשמה. אגב, גם בתהליך ההזמנה לא הצלחתי למצוא איפה נרשמים.

 נמשיך הלאה. הדבר הבא הוא מספר הפעמים שאני צריכה לבחור את בית הקולנוע שאני רוצה לבקר בו על-מנת לצפות בסרט. בחרתי בית קולנוע בתפריט העליון של האתר:

 

בחרתי באילון (מה לעשות, חיפה קצת רחוקה לי, ובראשון הקולנוע עדיין לא נפתח), וקיבלתי את המסך הבא:

yes5 יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

שזה אחלה, כי עכשיו נשאר לי לבחור סרט, ולהמשיך להזמנה, נכון? אז זהו, שלא. מישהו כנראה חשב שאני אתחרט בדרך, וארצה בכל זאת לנסוע לחיפה, אז במקום לבחור סרטים מתוך רשימה רלוונטית לבית הקולנוע הנבחר, אני מקבלת drop-down עם רשימת בתי הקולנוע שוב

yes7 יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

טוב.. ניחא. אז בחרתי שוב באילון (אני עיקבית בבחירות שלי, לפחות במה שנוגע לבתי קולנוע) ואז קיבלתי את לוח ההצגות הבא:

yes8 יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

(שימו לב שהקולנוע הנבחר מוצג, שזה אחלה, אבל סימנתי אותו, עוד מעט תבינו למה..)

אז לפני סוגיית בית הקולנוע, אני רוצה להתייחס לטבלה. אני מודה שאני לא חובבת טבלאות אלא אם הן מיועדות לחישובים או לרשימות שאין דרך לייצג אותן אלא בטבלה. אז לדעתי:

 • נחמד שיש מידע כגון אורך הסרט, וצנזורה. פחות נחמד שזה מופיע כעמודה בטבלה. אם גוללים למטה, הכותרות של הטבלה נעלמות, מה שאומר שנשאר רק לנחש את למה הערכים שבטבלה מתייחסים
 • שעות ההקרנה מופיעות בצורה מבלבלת, לא ברורה לי הבחירה בכל המרווחים בעמודות ללא כותרות. אם הסרט מוקרן רק בערב, אז נותרנו עם המון מרווח בין שם הסרט, הפרטים שלו, ושעות ההקרנה.
 • קשה מאוד לסרוק את המידע. בתור משתמש אני צריכה לסרוק הלוך וחזור שורות ארוכות בכדי לבחור סרט שיתאים לי.
 • לדעתי (וזה חסר לי מאוד בכל אתר למכירת סרטי קולנוע) היה נחמד אם היתה איזושהי רשימה דינמית כזאת שבבחירת הסרט, באותו החלון, היה ניתן לראות את תקציר הסרט, ואולי אפילו איזה פרומו שלו (לחובבי ספויילרים).
 • גם הפונט קטן לי מידי, ולא ברור למה חלק מהשדות צבועים בכתום. האם זו החלטה עיצובית?

בחרתי בסרט:

yes9 יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

לא שיש לי כוונה ללכת לסרט הזה, הבת שלי כבר 'הזהירה' אותי מראש שזה סרט לא לגילי. אבל ראו איזה פלא – מה מבצבץ לו במסך? ניחשתם נכון – אני צריכה לבחור שוב את בית הקולנוע!

אז מה היה לנו עד עכשיו? הגעתי לאתר בידיעה שאני רוצה לבחור בבית קולנוע מסויים. בחרתי בו, רק שאז נאלצתי לשמור על עיקביות ולבחור אותו פעמיים נוספות.

דבר נוסף שנתקלתי בו הוא שבמסך הראשי יש תפריט המסדר סרטים על-פי קטגוריות, שזה נחמד ונוח:

yes10 יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

רק שרשימת הסרטים המוקרנים דומה להפליא לרשימת הסרטים שיוקרנו בקרוב:

yes11 יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

אני מדלגת על מסך ההזמנה, כי הפוסט הזה כבר ארוך, ואמנם יש לי עוד הרבה מה לכתוב, אבל אני אסיים בשתי הערות קטנות נוספות.

במסך אישור ההזמנה מצויין (בפונט קטנטן) ללחוץ על כפתור הרכישה. מי שימצא כזה כפתור שיגיד לי, אני אשמח.

yes12 יס פלנט – הערות והארות לגבי הממשק החדש

ולפינאלה – סוגיית העמלה. ארבעה שקלים (!!!) לכרטיס. ואני שואלת על מה ולמה?? הרי עצם העובדה שמשקיעים באתר למכירת כרטיסים אונליין מצביעה על העובדה שרוצים שאנשים ישתמשו בזה. זה הרי חוסך כוח אדם, ניהול תורים וכדומה. אז למה לגבות עמלה? נניח שלא ניתן להימנע מעמלה המהווה תשלום על העסקה אונליין, למה לגבות פר-כרטיס ולא פר הזמנה? איזה עלויות נוספות יש בהזמנת שני כרטיסים לעומת כרטיס אחד?

 טוב, אפשר עוד להעיר הרבה על הממשק, אבל אסתפק בזה לעת עתה. אולי מי שתכנן את האתר יאיר את עיני? אשמח לתגובות (גם אחת מיס פלנט לא תזיק)

כתבות בנושאים דומיםתגובות

7 תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

לא יוצג בשום מקום

לא חובה

רוצים שהתמונה שלכם תופיע עם התגובה? העלו אותה ל-Gravatar.

שלח